Windows, Nvidia...

Pentti Nelonen

Windows, Nvidia, Ford Mustang, V8, Pepsi, Coca-Cola, Budweiser, Jim Beam jne..

Mitä väliä, kaikki hienoja jenkki tuotteita, kunhan edes käyttää jenkki tuotteita,hehhee

Ainiin ja jenkit on lähellä,nam nam, onneksi löytyy makeaa

http://www.behnfords.fi/

Kippis

4

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jenkki???

      tarkoitatko maata, joka murenee käsiin ja on konkurssin partaalla? Maata, jonka kansalaiset ovat maailman tyhmimpiä ja maailman lihavimpia?

    • Pentti Nelonen

      Tuolta kaupasta saa parempia jenkki herkkuja, kotimaiset on roskaa.

      • 27

        Mahdat "Pentti" olla aika turvonnut ja huonokuntoinen ihrapulla jos pääasiassa tuon putiikin herkkuja syöt. Tarjonta lähinnä pelkkää rasvaa ja sokeria ja hinnatkin ihan käsittämättömän korkeita, jopa suomalaisittain.

        Tiesitkö muuten että varakkaampi väki suosii Lidliä koska se on edullisempi kauppa kuin yksikään kotimaisista. Eihän ne muuten varakkaita olisi jolleivät sijoittaisi järkevästi rahojaan.

        Vain idiootti maksaa ylihintaisesta ja epäterveellisistä jenkki-lisäaineroskasta.

        V8 on hieno ranskalainen (Ranska mahdollisti usan itsenäisyyden) keksintö jonka jenkit plagioi.


    • Dälli

      Harvoin pentti-raukan aloituksia avaan. Sitä samaa visvaahan sieltä valuu. Nyt kuitenkin tulin käymään, ja yksi kommentti on paikallaan.

      Pentti-paran suomenkielen taito on sitä luokkaa, että hänen tulisi vaihtaa kirjoitustensa kieleksi tuo rakuteeraamansa ameriikka. Kun hän mielikuvissaan on jopa käynytkin siellä. Mutta jos hän yrittää edelleen tätä kotimaista käyttää, niin annan vihjeen hänen tuttavilleen. Houkutelkaa hänet ottamaan yhteyttä peruskoulun ala-asteen opettajaansa siinä tarkoituksessa, että he kertaisivat pentti-rukan kanssa ensiksi nuo kielemme 'yhdys sana säännöt'.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17118
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5517
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2592
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2076
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1775
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1007
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      959
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      899
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      897
    Aihe