Femto-uusinta?

Moi! Oisko kukaan täällä joutunut käymään femto-uusinnassa, siihen liittyen haluisin kuulla infoa. Kiinnostaisi tietää että kun itelläni ei ekan session jälkeen ollu juur mitään silmien kuivumista tai vast. niin kun uusiksi "kuoritaan" sitä silmää, onko todennäköistä, että sitten tulisi kuitenkin tavallaan huonompi silmä? Ajattelin vain et jos se toka operaatio on silmälle niinku jotenkin huonompi?

Kellään kokemusta kakkossessiosta???
5268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onhan jokainen leikkaus iso riski silmille ja uusinta varsinkin. Ajatteleppa nyt itse miten kiva on kun vaikkapa vatsa on leikattu ja kohta viilletään auki sama arpi. Ei parane yleensä koskaan niin hyvin.

Silmät ovat vieläpä erityisen arat ja epäonnistumiset voi johtaa jopa näönmenetyksiin. Tärkeintä aistiamme kannattaa vaalia erityisen tarkasti.

Äänestä

Höpö höpö pelottelijoita kirjoittelemassa. Ei rahat riitä leikkaukseen niin kiukuttelevat täällä.

Äänestä

up

Äänestä

No niin, vastaanpa nyt itselleni, jos vaikka joku tästä hyötyisi. Lähinnä tulee mieleen, kun täällä jossain ketjussa tovi sitten joku mainitsi uusintakerran olleen karmiva kokemus ja ajattelin osaltani lievittää pelkoa.

Olin siis eilen uusintafemtossa ja pakko sanoa, että oli vielä ensimmäistäkin kertaa helpompi :) ! Ekalla kerrallakaan mulla ei ollut kuin ensimmäisenä päivänä kirvelyä silmissä ja 2 viikkoa kuivumista - nyt ei ole sitäkään! Ei siis MITÄÄN oireita, kuin ei olisi mitään tehtykään, uskomatonta!

Ja NYT on näkö superterävä, mitä siis ykköskierroksella ei saatu aikaan lainkaan, vaan heti kättelyssä oli miinuksia jäänyt ja sen huomasi jo samana iltana sumun hälvettyä. Nyt on voittajafiilis!

Äänestä
  • Miten uusinta tehtiin? "revittiinkö" vanha läppä auki vai laserilla uus?
    Kuinka pitkä aika sulla on ensimmäisestä leikkauksesta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusiksi mennään kirjoitti:

Moi! Oisko kukaan täällä joutunut käymään femto-uusinnassa, siihen liittyen haluisin kuulla infoa. Kiinnostaisi tietää että kun itelläni ei ekan session jälkeen ollu juur mitään silmien kuivumista tai vast. niin kun uusiksi "kuoritaan" sitä silmää, onko todennäköistä, että sitten tulisi kuitenkin tavallaan huonompi silmä? Ajattelin vain et jos se toka operaatio on silmälle niinku jotenkin huonompi?

Kellään kokemusta kakkossessiosta???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu