Piuhat poikki nettipiraateilta

5128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niinpä. Kun koulut jää kesken, sitten ei ymmärretä edes selvää suomea ja keksitään uutisiin ihan omat sisällöt.

Äänestä
  • Ollaanpas sitä piukkana...

    Äänestä

Niin, pitääkö käyttää DC -tyylisiä ohjelmia, joista kuka tahansa MAFIAAn jäsen voi tsekata jaot. Pitääkö!
Tiedostonjakoa, laitontakaan, ei ikinä saada kuriin.

Äänestä
  • Jep.. käyttää torrenttia paljon fiksumpaa kuin dc .

    Äänestä

Heh...lukutaitokin pettää:))

Linja katkaistiin jakelijoilta.

Lataamisessa ei ole (edelleenkään) mitään laitonta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikarankkatoimi kirjoitti:

Nyt katkaistaan siemenjohtimet piraattituotteiden lataajilta

http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=57875:piuhat-poikki-nettipiraateilta&catid=2:kotimaa&Itemid=31

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu