Mies kutsunut tietämättäni naispuoleisia

pettynyt.

kavereitaan häihin. Eivät periaatteessa ole mun kavereita, vaan nimenomaa miehen kavereita. Jonkin verran olen heille puhunut joissakin paikoissa. Mutta en koe heitä mun kavereiksi. Kaiken kukkuraksi kuvitelin, että on sovittu, ettei kutsuta toisen nais/miespuoleisia ystäviä. Itsekään en kutsunut miespuoleista/puoleisia kavereita. Nyt tästä tuli kynnyskysymys. Mies ei halua perua kutsua, vaikka selkeästi selän takana kutsuttu ja virheeksi itsekin totesi, mutta ei halua silti perua kutsujaan.

Itse taas en halua mennä naimisiin sellaisen kanssa, joka ei edes viitsi perua.

Mitä teen? Ei yhtään innosta jatkaa enää hääjärjestelyjä.

5

436

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkk.llll.pppp

      Voisiko asian ajatella niin päin, että miehesi on vain niin innoissaan ja hölpöttää juhlista enemmän kuin olisi järkevää? Sellaistahan sattuu kelle tahansa ja sen vuoksi miettikää, jospas miehesi lupaisi kirjalliset vahvistukset perään. Joskus voi vähän kuin unohtaa lähettää kutsun tai taivastella, että laitoinhan mä, mutta mitähän posti tyri, voivoi.

      Ja jos juhlatunnelmasi on noin pienestä kiinni, niin aika ankea morsian tulet olemaan miettiessäsi mitä menetät kuin mitä kaikkea häissäsi tulet saamaan ja kokemaan. Sinulla ei todellakaan ole omissa häissäsi aikaa ryhtyä pohtimaan miehesi kavereita ja mistäs tiedät kuinka kivoja tyyppejä ovatkaan?

      Intoa järjestelyihin ja varaudu jatkossakin miehesi hösäämiseen, koska siitä on varmasti joskus yhteisen elonne aikana iloakin. Mikään ei ole ikinä 100 %:n huonoa tai hyvää.

    • mitat kohdilleen.

      Mies on kutsunut kavereitaan monikossa. Hän on varmaan ollut innoissaan ja luultavasti nuo naiset ovat monasti jo odotelleet teidän hääkutsuanne.

      En tiedä yhtään niin vanhaa paria, ettei kummallakin olisi myös omia kavereita, joten kutsu sinäkin pari kaveria lisää.

      Olisin huolestunut, jos mies olisi kutsunut vain yhden naisystävän.

      tottakai häävieraat pitäisi sopia ja yhdessä kutsua, mutta älä nyt suurentele asiaa.

    • Suuri ihmetys?

      Tuota... minusta kuulostaa hieman omituiselta, että olette kieltäneet toisiltanne vastakkaisen sukupuolen kavereiden kutsumisen?!?

      Jos sulhaseni kieltäisi minua kutsumasta miespuoleisia kavereitani häihin, niin häitä ei tulisi ollenkaan! Ja piste. Tai oikeastaan en olisi alunperinkään edes alkanut seurustella niin ahdasmielisen tyypin kanssa. Olenhan sentään tuntenut parhaimmat ystäväni (MIEHIÄ KAIKKI) jo yli 10 vuotta, ja sulhaseni on ollut mukana kuvioissa 3 vuotta! :)

      Sulhaseni saa tietysti myös kutsua kavereistaan aivan kaikki ketä haluaakin kutsua. Ihan sama onko miehiä vai naisia, kavereitahan ne on, ja MINUN kanssanihan mies on naimisiin menossa!! :D

      Kuulostaa että suhteessanne on joku vakavanpuoleinen mustasukkaisuusongelma jos erikseen täytyy kieltää toisen kavereita tulemasta?

    • ...

      Sinä kuvittelit, että olette sopineet ettei toisen nais/miespuolisia ystäviä kutsuta? Olikohan tästä oikeasti edes puhetta? Vähänkö nyt jo kutsutut ystävät saisivat sinusta oudon kuvan, jos mahdollisesti tuleva miehesi alkaisi perumaan kutsujaan? Mieti nyt hyvä ihminen itsekin ja kutsut myös muutaman miespuolisen ystäväsi. Toisaalta, tunnut niin vaikealta tapaukselta, että ehkä miehesi jo pohtii häiden perumista. Sitä suosittelen minäkin.

    • HAHAHAHAHAHHAH

      Miehesi on kutsunut seksikkäitä naisia häihin ja sinä olet niin ruma että et kestä sitä. HAHAHAHAHAHAHA. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1592
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      648
      1039
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      720
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      32
      712
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    Aihe