Ikä & röyhkeys

hävetkää

Kyllä saa huuli pyöreänä seurata keski-ikäisten ja sitä vanhempien edesottamuksia. Kaikista härskeintä porukkaa! Kiitos prisma ja sittari kun rakensitte parkkipaikoillenne perheparkkeja LAPSIPERHEILLE! Nyt eläkeläiset voivat käyttää niitä jos ei ilkeäkään invaparkkia käyttää. Mukavat leveät paikat johon corolla mahtuu vaikka poikittain ja pääsee aivan ulko-oven viereen. Alkon vakiasiakaskin saa heti aamusta koslansa tällättyä viivojen väliin eikä ole pitkä matka horjua korjaussarjan hakuun. Talvella on vielä helpompi käyttää inva- ja perhepaikkoja kun asvalttimaalaus jää lumen alle, eipä tuota tosin kesälläkään kukaan auton alta huomaa. Sama koskee kaistamerkintöjä keskustassa. Voi poukkoilla kaistojen välillä miten huvittaa välittämättä muista autoista. Ja marketissa se jonossa etuilija ja käytävien tukkija on aina iäkkäämpi henkilö. Mutta meneppä asiasta mainitsemaan niin johan palkokasvi lurpsahtaa ruttuiseen klyyvariin! Luulisi olevan enemmän aikaa jonottaa kuin töissä käyvällä perheellisellä. Mutta vikahan on tietysti aina huonosti käyttäytyvässä nuorisossa!

10

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1945

      Niin on mene katsomaan vanhusten talon eteen niin näät miten nuoriso käytäyy,samoin te nykyiset pennun tekijät olette niin patalaiskoja ette kehtaa edes kävellä vaan pitäs ajaa autolla sisälle asti.Tosi uusavuttomia olette ennen otettiin lapsi tarakalle ajettiin kauppaan eikä valitettu niinkuin sinä.Naurattaa teidän lapsi parkit ,naiset on niin lihavia etteivät edes jaksa kävellä,haisevat hielle ja suorastaa persvaolle kun kauppaan tullaa niiden kitisevien pentujen kanssa.

      • 9999999+

        rauhotu ukki, kyylä ne kauniit ja rohkeat sieltä vielä tulee.


      • klyyvari=sierain

        Palkokasvi joka myös herneenä tunnetaan...


      • haahahaa

        Otas gubbe nitro, minä nekin maksan!


    • 2564

      Millä sinäki nitrot maksat,sosiaali pummi olet niinkuin muutki Kainuulaiset valittajat.Me teidät elätetään kainuunmallin mukaan aina olette kitisemässä etelästä mania.

    • nirppanokkia kaikki

      Kainuulaisten on tultava tekemään oikeat työt kun ei etelän vetelistä siihen ole!

    • KDII

      Voi teitä valittajia....
      Kun elämä todella kourii syvältä..iskee syöpä josta et selviä,ym...
      Mikä on tärkeintä...

    • rstuvx

      Kainuulaiset on ikuisia valittajia,tollaistaki valitetaan kun lapsiparkista,miten voi olla noin yksinkertaista sakkia.Ja joku puhuu että työt tekee etelässä,jeps siivojina ovat suurin osa etelässä.Eihän teillä ole edes kunnon koulua laitosta siellä, lopettivat teiltä Yliopistonki kun olette niin tyhmiä

    • BodySome

      Tyhmiä ja tyhmiä. Kyllä noissa cittarinkin lapsiparkeissa on ne vanhukset ja kaljajannut. Onneks lapsiperheet osaa kävellä ja useimmat heistä jaksaa kävellä kauempaakin.
      Eniten mua ärsyttää, kun terve, paikallisen ORANSSIN värisen kiinteisövälitysfirman ukkeli, parkkeeraa lapsiparkkiin! Oon useemman kerran sattunut näkemään ko olevan hemmon palauttamassa virvoitujuomapulloja automaattiin ja se oranssi biili seisoo lapsiparkissa!

    • grshdrthdtfbcgfbdr

      on se kätevää käydä pikku sievissä hakemassa viinasäkki sittarilta melkee jokapäivä ja parkkeerata lapsiparkkiin ku onhan noita kersojaki siunaantunu jo 3, vaikkakin en ole varma onko ne omia ku yksikin näyttää olevan kohtuu musta :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      155
      11788
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5423
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      43
      4437
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3632
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2728
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1926
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1646
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      361
      1601
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      97
      1499
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1441
    Aihe