pakkomielle musiikkiin

tuleva superstar(ko)

joo moi, mulla on ongelma..
On 13v tyttö.
1.mulla on palava halu laulaa,ja tavata amerikkalaisia laulajia,kysyä heiltä neuvoja yms. Että tiedän tasan että haluan musiikkia elämältäni!. Isälläni on äänitys-studio meidän kotona. Kerran äänitettiin laulu mun kamun kanssa..
Mutta mä haluan loistaa,olla yksin se tähti!. Miten voin saavuttaa unelmani?. Mun on pakko. Haluaisin myös disney chanelille johonkin ohjelmaan näyttelemään. Englanniksi.
Onko se mahdollista.??

8

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tromegle

      Aika epänormaalia. Taidat olla vahinkolapsi, synnytyksessäkin meni varmasti jokin vikaan kun tuollaisia ajattelet. Pelle.

    • Tähteyteen ei pääse pelkällä halulla.

      Sen eteen pitää nähdä vaivaa ja harjoitella niin maan perkeleesti.

    • Suomessa on aika vaikea menestyä artistina. Ota ensin selvää osaatko laulaa muidenkin kuin omasta mielestä. Mene laulutunneille, jos et jo ole.

      Amerikkalaisten yms. tunnettujen artistejen/bändien juttusille ei noin vain pääse. Jotku saattavat jäädä keikkojen jälkeen juttelemaan fanejen kanssa.
      Tuon Disney-jutun voit jo haudata.

      Monet sadat, tuhannet, miljoonat palavat halusta päästä lavalle esittämään taitojaan niin että sitä arvostettaisiin. Harvat onnistuvat.

    • Zumbabumba

      Luulen että jos vain yrität tarpeeksi voit onnistua missä vaan :-)

    • onnee :)

      Osallistu tämän vuoden talenttiin,siellä on tilaisuus näyttää taitonsa ja hakea julkisuutta ;)

    • hip hop212

      mä kuuntelen musiikkia ihan joka päivä

    • --***SL=kwdi0a9fj89q

      uuuuuuu.. mä puen joka aamu mikki hiiri pallo korvat ja hannah montana paida ja laulan joooka päivä high school musicalin tahdissa, soita tuonne ja kysy lisää 045 31 75115u5

    • 22

      et vitussa tule onnistumaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      183
      1279
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      824
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      49
      690
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      594
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      580
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      52
      552
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      550
    Aihe