Tuo Digikuvalehti jaksaa aina yllättää. Nyt on kuulemma kännyköistä tullut suosittuja kuvausvälineitä, kun iPhone on niin hyvä.
Siis luinko oikein? iPhone ja sen ruiskukamera valokuvauksen edelläkävijöinä?
Ettekö te koskaan kirjoita vastineita näille tanskalaisille? Eikö kukaan vois niille kertoa, että se on Noksu jonka kamerat on menneet kakkien muiden kännyköiden edellä ennen ja nyt! Mistä löytyy se isänmaallinen joka vähän valaisisi näitä kirjottelijoita?
Jaa iPhone valokuvauksen edelläkävijä?
5
100
Vastaukset
- emilia vapaa-aalto
no jos pitää valokuvauksen edelläkävijyytenä sitä, että kuvaa dulla- tai siideripäisiä teinikavereitaan puistossa, niin tokikin iPÖD on tähän tarkoitukseen juuri oikea vekotin.
Samalla kun voi lorvia OMG-sivustolla ja kirjoittaa LOL-blogiaan. - en ostaja
1. Nokia ei ole enää suomalainen, joten miksi minun pitäisi olla jotenkin isänmaallinen
2 . Nokian puhelimet ovat nykyään semmoista kakkia muiden kännyköiden rinnalla, että siinä ei isänmaallisuus oikein enää pure.
3. Digikuva lehti... tanskan ylpeys
Enkä ole mikää iphone fani. Se ei ole puhelin minulle, mutta millä perkeleellä tuon mokian korvaisi, kun se kiukuttelee. Se ei ole nokia eikä eriksonkaan, se on varma. Olisko siten, että jokainen tulkoon uskollaan autuaaksi. En tunne iPhonea kuin nimeltä enkä sen kameraa sen enempää mutta jos siinä on täyskennokamera ja vaikkapa 18 - 200mm zoomi F3.5 tai valovoimaisempi sekä VR tai OS toiminto niin miksei?
Kyllähän kännyköillä saa kuvia, minunkin Nokiassani on 5Mpix kamera mutta sitä käytän vain hätätilassa kun muuta ei ole käytettävissä. Oikeaa zoomia ei ole ja kenno ei ainakaan isolla koolla ole pilattu.
Ennen kuin alkaa yhtä kehumaan ja toista moittimaan pitää myös olla kokemusta noista kännykameratyypeistä. Muutoin se menee mutuksi.- tuntijan asia
ei tarvita omaa kokemusta. viittaukset asiantuntijalähteisiin riittävät.
tuntijan asia kirjoitti:
ei tarvita omaa kokemusta. viittaukset asiantuntijalähteisiin riittävät.
Asiantuntija lausunnot eivät aina ole niinkään objektiivisia, monella "asiantuntijalla" on oma mielipide asioista jolloin se helposti ohjaa lopputulosta. Jollekin iPhone on hyvä toinen haluaa jotain muuta sanoi asiantuntija mitä hyvänsä.
Jos mielipiteensä sitoo asiantuntijoihin on luettava ainakin kymmentä jotta voi muodostaa jonkin asteisen kokonaiskuvan asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922147Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n422105Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311080Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561023- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910