Jos haluaa käyttää lapselle edullisia "kunnollisia" vaippoja, ilman että täyttyy käyttää halpis merkkejä (joista yleensä tulee läpi) tässä vähän tietoa, tei itse hinta vertailua.
VASTASYNTYNEELLE: edullisemmiksi tulee hakea liberon paketti nro2 (sis.90 vaippaa) citymarketista hinta n.10-12e
3 NUMEROSTA alkaen kannattaa suosia PRISMASTA liberon MEGApaketteja Hinta 13.90e ja sisältää vaippoja lähes kaksinkertasen määrän tavalliseen pakettiin verrattuna.
Tuosta 3 NUMEROSTA alkaen prismassa myös pamppers vaippojen MEGAbacit ovat aika samaa hinta luokkaa, kannattaa yleensä katsoa hintalapusta kpl hinta ja vertailla niitä, niin näin löytää edullisemmat vaipat :)
Lapsien Halvimmat vaipat!
8
1461
Vastaukset
- xsdfgh
Harso villahousut. Harsopaketti maksaa n. 20 € / 5 kpl, tarvitset n. 15 kpl (=60 €), näillä vaipatat muksusi n. 6 kk ikään asti, jonka jälkeen harsoista saa imuja esim. taskuvaippaan. Villahousut teet itse esim. kirpparilangoista tai haet alekorista villalankaa (hinta keskimäärin 2€/housut). Villiksiä tarvinnet n. 2-3 kpl sopivan kokoisia. Eli KUKAAN ei voi väittää, että kestoilu ei toisi selvää säästöä!
- yks kakkaa
onko kukaan ikinä tutkinu mitä kemikaaleja vaipat sisältää :(
- ergeh
kaikki ei osaa/voi kutoa. villikset on musta hankalat vetää vaipan päälle.
- 6754
Villiksiä saa ostettunakin esim. huuto.netistä ihan kohtuu hintaan. Miten hankalat vetää vaipan päälle? En ymmärrä. Laitathan muutenkin vaatteita vaipan päälle, se onnistuu?
- Muovivaipoista puhe
Juu ja tässä puhuttiin halvoista muovivaipoista jos siis ei kestoile! Tottakai kestoilu tulisi aina halvemmaksi, mutta mua se ei ainakaan innosta yhtään!!
- hgtre
Tässä puhuttiin lapsien halvimmista vaipoista, ei kerttiksistä. Mielestäni voisit itsekin alkaa käyttämään muovi/sellukääreisiä kemikaali nyyttejä vaatteinasi 25 asteen helteellä ja sen jälkeen kertoa meille, kuinka paljon innostaa :)
- Taisku
hgtre kirjoitti:
Tässä puhuttiin lapsien halvimmista vaipoista, ei kerttiksistä. Mielestäni voisit itsekin alkaa käyttämään muovi/sellukääreisiä kemikaali nyyttejä vaatteinasi 25 asteen helteellä ja sen jälkeen kertoa meille, kuinka paljon innostaa :)
No en minä kyllä samalla helteellä märkiä villahousujakaan mieluusti päälläni pitäisi?!
- kalle koo
Ei se kestovaippailukaan kovin halvaksi tule, kun miettii mitä nykyään maksaa sähkö ja vesi, jota menee paljon pyykinpesussa. Lisäks vielä aika, kun peset ja ripustat. Ja villahousut ei oo mitkään mukavat jalassa. Lidl:n vaipat ovat hyviä hinta-laatu-suhteeltaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2325059Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k233660Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,182114Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2782107Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast411309Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611239Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1261099- 33868
Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.109859- 61777