Jos haluaa käyttää lapselle edullisia "kunnollisia" vaippoja, ilman että täyttyy käyttää halpis merkkejä (joista yleensä tulee läpi) tässä vähän tietoa, tei itse hinta vertailua.
VASTASYNTYNEELLE: edullisemmiksi tulee hakea liberon paketti nro2 (sis.90 vaippaa) citymarketista hinta n.10-12e
3 NUMEROSTA alkaen kannattaa suosia PRISMASTA liberon MEGApaketteja Hinta 13.90e ja sisältää vaippoja lähes kaksinkertasen määrän tavalliseen pakettiin verrattuna.
Tuosta 3 NUMEROSTA alkaen prismassa myös pamppers vaippojen MEGAbacit ovat aika samaa hinta luokkaa, kannattaa yleensä katsoa hintalapusta kpl hinta ja vertailla niitä, niin näin löytää edullisemmat vaipat :)
Lapsien Halvimmat vaipat!
8
1400
Vastaukset
- xsdfgh
Harso villahousut. Harsopaketti maksaa n. 20 € / 5 kpl, tarvitset n. 15 kpl (=60 €), näillä vaipatat muksusi n. 6 kk ikään asti, jonka jälkeen harsoista saa imuja esim. taskuvaippaan. Villahousut teet itse esim. kirpparilangoista tai haet alekorista villalankaa (hinta keskimäärin 2€/housut). Villiksiä tarvinnet n. 2-3 kpl sopivan kokoisia. Eli KUKAAN ei voi väittää, että kestoilu ei toisi selvää säästöä!
- yks kakkaa
onko kukaan ikinä tutkinu mitä kemikaaleja vaipat sisältää :(
- ergeh
kaikki ei osaa/voi kutoa. villikset on musta hankalat vetää vaipan päälle.
- 6754
Villiksiä saa ostettunakin esim. huuto.netistä ihan kohtuu hintaan. Miten hankalat vetää vaipan päälle? En ymmärrä. Laitathan muutenkin vaatteita vaipan päälle, se onnistuu?
- Muovivaipoista puhe
Juu ja tässä puhuttiin halvoista muovivaipoista jos siis ei kestoile! Tottakai kestoilu tulisi aina halvemmaksi, mutta mua se ei ainakaan innosta yhtään!!
- hgtre
Tässä puhuttiin lapsien halvimmista vaipoista, ei kerttiksistä. Mielestäni voisit itsekin alkaa käyttämään muovi/sellukääreisiä kemikaali nyyttejä vaatteinasi 25 asteen helteellä ja sen jälkeen kertoa meille, kuinka paljon innostaa :)
- Taisku
hgtre kirjoitti:
Tässä puhuttiin lapsien halvimmista vaipoista, ei kerttiksistä. Mielestäni voisit itsekin alkaa käyttämään muovi/sellukääreisiä kemikaali nyyttejä vaatteinasi 25 asteen helteellä ja sen jälkeen kertoa meille, kuinka paljon innostaa :)
No en minä kyllä samalla helteellä märkiä villahousujakaan mieluusti päälläni pitäisi?!
- kalle koo
Ei se kestovaippailukaan kovin halvaksi tule, kun miettii mitä nykyään maksaa sähkö ja vesi, jota menee paljon pyykinpesussa. Lisäks vielä aika, kun peset ja ripustat. Ja villahousut ei oo mitkään mukavat jalassa. Lidl:n vaipat ovat hyviä hinta-laatu-suhteeltaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26717307Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235557- 1162605
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162106Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361782Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111021- 59962
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45914Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32913