Tarkoituksena olisi lähteä ensi talvena tutkimaan Sri Lankaa, nyt olemme pohtineet paikaksi Kalutaraa.
Aurinkomatkoilla ollaan menossa, koska omatoiminen reppureissaus ei tunnu meidän jutulta. Heillä Kalutarassa hotelleina Mermaid sekä Kani lanka resort & Spa. Jälkimmäisestä en löydä netistä _mitään_ tietoa (siis ihmisten omia mielipiteitä), onko kellään kokemuksia? Kummastakin hotellista kaipaan tietoa!
Muutenkin saa kertoa kokemuksia Sri Lankasta, odotuksina rauhallinen rantaloma sekä opettavaisia retkiä sisemmäs maata jotta näkisi muutakin. Sekä tietysti mukavia kävelyjä rantaviivaa pitkin. :) Haluna nähdä muunlaista elämänmenoa!
Kokemuksia AM hotelleista, auttakaa valinnanvaikeudessa!
matkaaja_
1
219
Vastaukset
- norttia
kannattaa käydä ihan pohjoisessa tai maan itä osassa,koskematonta luontoa ja tamileita viidakko täynnä. sinne voi tehdä omatoimiretkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 853627
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)813260Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683092On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle702740Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442242- 651822
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,271799- 351755
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181709- 601668