Näillä palstoilla on paljonkin sellaisia threadeja, joissa ihmiset etsivät poika- tai tyttöystävää.
No, monet asettavat sitten seurustelukumppaneille erilaisia kriteerejä. Tytöt saattavat vaatia tietynkokoista penistä ja pojat tarpeeksi suuria rintoja. Molemmille tyypillistä on vaatia hoikkuutta ja etenkin pojilta vaaditaan lihaksikkuutta ja urheilullisuutta.
Siksi haluankin kysyä, että onko seurustelukumppanin älykkyydellä mitään väliä? Tai sivistyksellä, vaikka se ei suoraan älylliseen tasoon liitykään?
Kiitän jo etukäteen mielipiteistänne, olivat ne sitten asiallisia tai sellaisia, jotka haukkuvat minua nörttimulkuksi.
Onko älyllä väliä?
8
143
Vastaukset
- j.rocket
On sillä väliä, ainakin mulle. Koen itseni ainakin jonkin verran älykkääksi, joten toivoisin, että joskus tulevaisuudessa kumppanillanikin olisi edes jonkin verran älynlahjoja ja sivistystä.
Tässä ikäluokassa tosin näitä piirteitä on harvassa, todella harvassa. Kun katsoo näitä pissiksiä ja heidän poikaystäviään, niin sitä pakostakin miettii, että onko tällä maapallolla sittenkään älyllistä elämää.
- 098765567
Kun katsoo Tomeglea ja hänen roikkumistaan nuortenpalstalla 24/7, niin pakostakin sitä miettii, että onko tällä tyypillä lainkaan elämää. Mitä ilmeisemmin vastaus on ei.
- älä ota vakavasti
Veikkaan että noin 60% kaikista Suomi24:n Nuorten rakkauspalstan viesteistä on joku trollausta tai vitsejä. Ei niitä kaikkia kuvauksia ihanteellisesta poika/tyttöystävästä kannata ottaa tosissaan. Moni vaan heittää jotain läppää aikansa kuluksi.
- Juuri näin
Itselläni on narsistinen persoonallisuushäiriö, ja tämän vuoksi kirjoittelen s24:ään useille palstoille täysin aikani kuluksi huomiota herättäviä aiheita, joihin toivon ihmisten vastaavan mahdollisimman paljon. Nautin siitä kun viesteihini vastaillaan ja saan vastailla niihin takaisin. Lisäksi elämääni tuo jännitystä se, tuleeko keskustelustani hyvinkin suosittu :)
- Hmmm-
Aika säälittävää... mutta mikäs minä olen ketään tuomitsemaan. Itsekkin täällä säännöllisesti roikun.
- Nuori nainen
Älykkyys on seksikästä. Tämä on minun mielipide :)
- torakoita onko noita
tyyliin : "hei muru, tuuppas vähän lähemmäs niin kerron sulle miten torakat voi elää viikon ilman päätä"
No, kyllä minäkin älykkyyttä arvostan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455080Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131604Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481269Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101209- 131133
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171017Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76979Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3905Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57789Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27763