Liittyy kyllä sukulaisiin :)

sukulaiset<3

No olen siis murrosikäinen tyttö kymenlaaksosta täytän tänä vuonna 15 eli pääsen ripille :) Mutta mua on alkanu hirveästi kiinnostamaan mun iskän puolen sukulaiset , mun biologinen isä siis kuollut jotain 14 vuotta sitten alkoholiin ja sitä en koskaan kerennyt nähdä :'( Mutta haluaisin oppia tuntemaan hänen sukulaisiaan mummoa , tätejä, serkkuja jne. Mutta en oikein tohdi puhua äitini kanssa oikeasta isästäni koska minusta tuntuu että se loukkaisi äitiä ja ns. isääni jota pidän ihan isänä kutsun isäksi jne. Sain tietää että mun ns. iskä ei oo mun oikea iskä vaan mun iskä on kuollut niin vasta 12 vuotiaana(mulla myös 2 ns . puolisiskoa toisaalta oikeita)

Mutta joo tiedän biol. isästäni vain hänen nimensä syntymä vuotensa kuolin vuotensa ja että hän on asunu silloin helsingissä.
Sukulaiseni isän puolelta tuskin edes tietävät olemassa olostani , kun äitini jätti isän ollessaa raskaana (alkuraskaus)

Miten pääsisin yhteyksiin kaipaamieni sukulaisten kanssa :(?

1

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • girll16

      puhu äitis kanssa vaikka kahen kesken asiasta, jos se tuntuu silleen helpommalta. ei sillä oo mitään oikeutta suuttua sulle, jos sä haluat tavata sukulaisias! tottakai sun pitää ainaki sun mummo ja pappa ja serkut tavata! :--) jos sun äitis loukkaantuu, niin ihmettelen kyllä ja paljon. sukulaisetki varmasti ilahtuu ku näkee sut!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1914
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1660
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1266
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      53
      1145
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      893
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      886
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      852
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe