Muutama keskustelu aiheesta on, mutta ei selkeää tietoa joten aloitan uuden.
Olen lähdössä tässä kuussa Nazarin Lucky 3 star matkalle Turkin Kusadasiin. Yhtään en tiedä mitä odottaa, mutta onko täällä kenelläkään kokemuksia siltä suunnalta? Olen myös lähdössä reissuun yksin, varasin yhden hengen huoneen. Onkohan tuolla vaikutusta majoituksen laatuun suuntaan tai toiseen? En odotakaan mitään luksusta, silloin olisin maksanut sen mukaan. Tarkoitus on vain päästä nauttimaan lämmöstä, auringosta, vedestä ja ruoasta juomineen. Tuohon tarkoitukseen luulisi sopivan.
Lucky 3 Star Kusadasi.
5
586
Vastaukset
- Eka kerta
Olen minäkin lähdössä sinne kaksin muuten Miten matka meni?
- AP
Kappas, en huomannutkaan että oli tullut viesti tähän "ketjuun". Matkahan meni hyvin. Hotelli oli ihan keskustassa, melkein rantakadulla. Sää suosi, 35 ja yli oli asteita koko matkan ajan. Hotelli keskitasoa, mutta ei valittamista hintaan nähden. Allas oli melko pieni koska oli katolla, ja tuoleja liian vähän, mutta en antanut sen haitaita. Sain matkalta juuri sen mitä olin hakemassa, eli lämpöä, aurinkoa, ruokaa, juomaa ja vapaa-aikaa. Lähdin kävelylle kun siltä tuntui, nukuin kun nukutti ja söin ja join hyvin. Aina en hotellin ruokia syönyt, vaan menin paikallisiin pieniin paikkoihin syömään hyvää Turkkilaista ruokaa. Vatsataudeiltakin vältyin vaikka monissa paikoissa söinkin.
Sisäänheittäjistä ja basaarialueen myyjistä en välittänyt, mutta niitä onkin joka paikassa. Ärsyttää kun ei rauhassa saa katsoa mitään, heti ollaan kimpussa. No se nyt oli tiedossa kun Turkkiin matkan suuntaa joten en ottanut siitä paineita.
Oli mukavaa rentoutua kunnolla. On kiva käydä reissussa niin, että voi itse päättää mitä tekee ja koska. Se tietysti vaatii sen, että viihtyy myös yksinään ja omassa seurassa. Toki tutustuin siellä myös paikallisiin ja muihin Suomalaisiin, ja heidän kanssaan olikin todella mukavaa.
Kusadasi kohteena ei ollut kovin erikoinen, olisi ehkä pitänyt tutustua enemmän ympäristöön ja tehdä vaikka retkiä. Tällä kertaa tosin tärkeintä oli rentoutuminen, joten matka meni hyvin:-)
Mitenkäs kysyjän reissu meni?- piiiija
Mikä tämän sun hotellin nimi oli?
Olen kohta matkalla Kusadasiin ja mietin tuota hotellia hommaa?
- AP
Hotelli oli Surtel (tai Sürtel kuten paikalliset kirjoitti). Paikka loistava, muuten ok.
- reizzuun
piiiija, miten reissu sujui?
Olen meinaan itsekkin miettinyt Nazarin 3-tähden reissua tai sitten määrittelemätöntä. Hotellilla ei niin välilä, siellähän vain nukutaan yöt :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m483592Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163555Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3983341Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o793154Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä362949Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582438- 502215
- 962105
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise141979Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181959