lta ?
Myllylä oli varmaan psyykkisesti sairas, sen näki kaikesta sen sekoiluista, sivusta katsottuna jopa vaarallinen ympäristölleen . Surullista joka tapauksessa.
Myllylän pihalla ammuskeltu viikonloppuna, poliisiki kutsuttu
9
71
Vastaukset
- frelon
Eiköhän jo jätetä tämä asia, antaa kuolleen olla ja omaisten surra. Ehkä joku numerolehti ja iltalehdet antavat sinulle riittävät tiedot.
Surullista on tämän tapahtuman pohtiminen täällä, ei kuulu meille. - Puhumisen kieltäjiä
niitä riittää!
- seringa
Mietipä tilannetta omalle kohdallesi, jos sinun läheisesi kuolemaa käsiteltäisiin täällä. Miltä tuntuisi?
- firefox58
Puhumista ei voi kieltää kuten ei kirjoitteluakaan. Silti emme saa tietää totuutta tässä asiassa kunnes/jos virallisesti se tietotetaan.
Yhtään roska- tai iltapäivälehteä en ole asian tiimoilta ostanut kun en edes niitä muutenkaan harrasta.
Miksi siis mässäillä tieddonmurusilla ja arvailla keskustelupalstalla mitä on tapahtunut ? - mielipide tämäki
seringa kirjoitti:
Mietipä tilannetta omalle kohdallesi, jos sinun läheisesi kuolemaa käsiteltäisiin täällä. Miltä tuntuisi?
Myllylä oli julkkis, kansan on saatava puhua asiasta, kansalla on oma suru, jokainen suree tavallaan kaikillla on oikeus purkaa mieltään, muistella hyvällä tai pahalla tilannetta, ei kaikki oo sitä miltä se näyttää !!! Suomessa on sanan vapaus, " frelon" voi itse pitää suunsa kiini jos siltä tuntuu !!???
- frelon
mielipide tämäki kirjoitti:
Myllylä oli julkkis, kansan on saatava puhua asiasta, kansalla on oma suru, jokainen suree tavallaan kaikillla on oikeus purkaa mieltään, muistella hyvällä tai pahalla tilannetta, ei kaikki oo sitä miltä se näyttää !!! Suomessa on sanan vapaus, " frelon" voi itse pitää suunsa kiini jos siltä tuntuu !!???
Puhua asiasta on eri asia kuin päätellä, että Myllylä oli psyykkisesti sairas. Siihen ei täällä tarvitsisi ottaa kantaan, mutta jatkakaa toki.
- lähinnä vastenmielin
-- en ollu hänen fani, hänen käytöksessään oli jotain outoa, sekoilu omassa elämässään hyvin erikoista ---
- normaaliako?
Nämä aloitukset paljastavat palstan tason, juoruilua, ilkeilyä, toisten asioitten pohtimista, siis Suomi pienoiskoossa., totta tosiaan. Muutama fiksu joukossa.
- ? outoa
ei normaali ihminen ammuskele pihalla !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941