HP:N läppäri ja Nokian mokkula, ja yhetydet pelanneet vuoden päivät loistavasti. Pari viikkoa sitten alkoi yhteys silloin tällöin katkeilemaan, ja nyt tilanne on se että yleensä muodostaa normaalisti nettiyhteyden mutta katkaisee sen saman tien.
Välillä yhteys saattaa "hyvällä tuurilla " pelata jopa 5 min. mutta aina katkeaa itsestään lopulta. Uutta yhteyttä muodostaessa aina jossain vaiheessa heittää Blue Screenin..
c:/Windows/Minidump/070611-17300-01.dmp
c:/users/user/Appdata/Local/Temp/WER-31465-0.sysdata.xml
Homma mennyt ihan mahdottamaksi viikon aikana ja normaali yhteyden muodostaminen nettii on todella poikkeuksellista.
Missä mättää, kone vai mokkula?? Mitä voin tehdä asialle?
mokkula ja Blue Screen
8
246
Vastaukset
- mitä hittoa??
Eikö kukaan osaa sanoa missä vois olla vika..?
- 12
Luultavasti joku ajuri pykii. Noista koneellasi olevista tiedostonimistä ja -poluista ei tietenkään kukaan voi sanoa mitään.
Koeta vaikka Nirsoft BlueScreenView ohjelmaa, se voi kertoa ongelman aiheuttajan.
- onghelmaa kerrakseen
Sama vaiva jatkuu edelleen......tietokoneen laitehuollosta sanovat että vika mokkulassa, eivätkä ota konetta huoltoon. Mokkulan oon aikanaan ostanut ite, ja siinä tainnut takuut paukkua joku aika sitten umpeen.
Uuden mokkulanhan saisi kylkiäisiksi ottamalla uuden liittymän. Ratkeiskohan ongelma yksinkertaisimmin vain uudella mokkulalla?
Osaisiko joku sanoa?- öhöhöh..
Mokkuloita saa eri operaattoreilta nykyään pyydettäessä kokeiluun kahdeksi viikoksi sitoumuksetta.
Sittenpähän näet, kuinka käy kokeilussa toisella tikulla/mokkulalla. - onkhelmaa kerrakseen
öhöhöh.. kirjoitti:
Mokkuloita saa eri operaattoreilta nykyään pyydettäessä kokeiluun kahdeksi viikoksi sitoumuksetta.
Sittenpähän näet, kuinka käy kokeilussa toisella tikulla/mokkulalla.Okei. Näin teen.
Pitääköhän noi edellisen mokkulan "ohjelmistot" poistaa ennen kuin asentaa uuden..??
- vapunen
Vanhan mokkulan ohjelmisto pitää poistaa ennenkuin asennat uuden.
- mwconn.exe
> Vanhan mokkulan ohjelmisto pitää poistaa ennenkuin asennat uuden.
Näin neuvoivat Nopsan ( E367) asennusohjeissa. Mutta toiseen läppäriin tulin pistäneeksi vanhasta kytkystä jääneen E230:n eri operaattorin simmillä ja samamalla MWconn'illa alkoi pelata kun tarkisti yhteysasetukset - WV
Minulla oli Vista koneella kuukauden samaan aikaan Nokia ja Huawei tikkujen ohjelmisto Nokian ja Huawein tikut ja käytin vuoropäivinä eri tikkua ohjelmaa eikä ongelmia esiintynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28117958Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245730- 1332662
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172197Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3371805Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111063- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33961Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45958