mitä pitää tehdä tossa baldur 2 throne of bhaal siin kohas jos on ne 3 dryadia jotka antaa sen tehtävän mitä sen jälkeen pitää tehdä
mitä pitää
New one
7363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
aika alussa kun pitää paeta sen tyypin apikasta
Dryadien pelastaminen ei ole mikään Throne of Bhaalin tuoma uudistus. Jokatapauksessa, sinun pitää saada dryadien puiden acornit (siemenet?) takaisin siltä yhdeltä duergarilta siellä samalla kerroksella ja viedä ne Windspear Hillseillä sijaitsevan dryadilehdon kuningattarelle, jotta ne puut istutettaisiin uudelleen ja dryadit pääsisivät pakoon.
(Tämän kaiken olisi kyllä saanut selville, jos olisi lukenut ne keskustelut niiden dryadien kanssa.)
toi Throne of Bhaal ole se lisäosa? SoA:ssahan noi dryadit pitää vapauttaa!
Ei kannata vapauttaa, siitä ei ole mitään hyötyä. Senkun tappaa ne heti saa parit potikat ja genieputelinkin samalla kerralla. Säästää myös juoksemisen vaivaa. Sitäpaitsi siellä windspearilla on sitten mukava käydä poikkeamassa kun on ne tappanut.
oon keränny jo ne siemenet ja sen koko pleisin käyny läpi mutta en löydä uloskäyntia puhun nyt shadows armnista
Dryadien takana olevasta huoneesta saat portal keyn. Sen avulla pääset portalista seuraavalle tasolle. Seuraavalta tasolta on uloskäynti luolastosta.
nii shadows armissa