oon ikisinkku

ja tuun aina pysymään, julistan sen nyt tässä! Olen IKISINKKU JA TULEN OLEMAAN, AINA!!!!

T.IKISINKKU wm 85 eli 19v ja jätkä!
191706
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

omasta tahosta:)? ite myöskii 19 ja sinkku, eikä tod. tarkotuksena koko loppuikää

Äänestä
  • vaan elämän tahdosta ja alistun siihen. Tämä ei ole valitusta vaan totta ja tuo julistus pysyy kunnes kuolen ja alkaa tästä päivästä eteenpäin kuoleman vuoteeni asti.

    Äänestä

  • 19wee kirjoitti:

    vaan elämän tahdosta ja alistun siihen. Tämä ei ole valitusta vaan totta ja tuo julistus pysyy kunnes kuolen ja alkaa tästä päivästä eteenpäin kuoleman vuoteeni asti.

    äläs nyt:D Huomaat jossai vaihees miten turhaa toi on..tarviiks sit viäl alle 20 v, niin kamalast seurustella??kyl sä ehit myöhemminki.Kuten sanoin, oon saman ikänen ja myös sinkku ja lähös englantii vuodeks..tässähän seurustelu vaan jarruttais;)...Jos nyt 19-v. ei o ketää, ni siit on aika turha lähtä vetämää mitää johtopäätöksii..Tarviiks sit ees ensimmäistä tai toista vastaantulijaa ottaa;)?

    Äänestä

ihan oikein sulle.

Äänestä
  • niinpä!

    Äänestä

  • 19wee kirjoitti:

    niinpä!

    ootko ruma vai mitä?

    Äänestä

  • aapo kirjoitti:

    ootko ruma vai mitä?

    en todellakaan.

    Äänestä

Minä säälin ja halveksin negatiivisella asenteella sinunlaisiasi itsesäälissä kieriskeleviä apinoita, jotka koittavat saada täältä jotain lohtua sen sijaan, että tekisivät jotain ongelmalleen. Hajoa!

Äänestä
  • pelle hae. Ime äitisi rintaa pehmo!

    Äänestä

mitä tilaa, jackass.

Äänestä
  • juuri näin, haista paska!

    Äänestä

Nuoren elämään vakavan seurustelun ajatteleminen tulee ehkä 15 vuotiaana joillan paljon aikasemmin joillain myöhemmin. Jos siitä lasketaan olet haikaillut tyttöystävää vasta 5 vuotta ja tulet elämään vielä ainakin kymmenen kertaa tuon ajan. Älä tule sanomaan, että sun varallesi ei ole ketään. Sen hetki ei ehkä vain ole vielä. Elämässä on paljon muutakin nauttimisen arvoista. Monet kauniit ja ihanat ihmiset eivät edes ehdi seurustella, kun heidän elämässään on jokin muu juttu, joka vie kaiken ajan.

Äänestä
  • epäs olla nua karkeita!
    Jäipä epäselväksi sinä poika 19wee
    Eli omasta tahostasiko haluat olla sinkku vai?

    Äänestä

Koska usko tai älä, niin ennen pitkää se mitä kaikki hokee tulee tapahtumaan myös sun kohdalla: Tuut löytämään kyllä rinnalles jonkun... Mäkin olin jo menettää toivoni, mut kuukaus sitten tapasin mun nykyisen poikaystävän!!....ja tää on siis mun ensimmäinen jätkäfrendi ja ikää on siis kans 19! Olin käyny vaa treffeillä, eikä juttu oikee toiminu ja aattelin et emmä löydä ketää, niimpä lopetin ettimisen ja aattelin et olkoot koko asia....ja siinäpä se! Ku tapasin nykyisen jätkäni ni kaikki vaa loksahti kohalleen ja meijän kemiat toimii täydellisesti, toivottavasti pitkään!!!

Onnea sulle ja hyvää loppuelämää, koitahan piristyä vaikka kavereiden ja harrastusten parissa ja ota kesästä kaikki ilo irti!!!

Äänestä

en usko,et tuut olemaa ikisinkku,koska munki kulta oli 19 ja sinkku enne ku alettiin seurustelemaan..älä heitä toivoas,usko huomisee,kyllä se kulta löytyy sulleki.

Äänestä

Täällä ikisinkku. Kohtalotoveri, vittu...

Turhaa tuollainen "menetin kaiken toivoni, kävelin pitkin seiniä- rakkaus yllättää kun sitä vähiten odottaa" höpinä... Tai toisaalta jos se on niin: ei toivoa... Nimittäin kohta 19 vuotta mittarissa, jäistä rakkausrintamalla ja todellakaan en kelannut jäädä himaan sitä itkemään... Tosin 20-vuotiaana ikisinkkuna piiloudun luostariin sitä itkemään.

Sitä olen jo kelannut pitkään, että onko tälläisellä "ikisinkku kiduttamisella" jokin tarkoitus tai merkitys? Opetus: ei kaikkea hyvää kerralla, vai mitä? Onko Kohtalolla meidän kaikien varalle jokin suuri suunnitelma... Kieltämättä tekisi tänäänkin taas mieli haistattaa Kohtalon suunnitelmille pitkät ja painua hakemaan Matti Meikäläistä, joka olisi edes siedettävä... Yksinäisyys, perseestä. Odottaako palkinto kuitenkin kärsivällistä?

Äänestä

Miten sä saatanan kusipää jaksat aina valittaa samasta asiata!??! Etkö sä tajua että ketään ei kiinnosta? Tuollain sä et kyllä mitään saa aikaiseksi ku istus vaan koneen ääressä..

Äänestä
  • aina, samasta...MITÄ HELVETTIÄ??!?!?!?

    Äänestä

  • 19wee kirjoitti:

    aina, samasta...MITÄ HELVETTIÄ??!?!?!?

    no niin, joo, niin, no, miksi pitäisi edes yrittää ämmien kanssa mitään kun mikään ei onnistu.
    Hanki harrastus. Itse pidän nykyään ahtopainemittaria kiinnostavampana kuin yhtäkään naista, sen sijaan että itkisin jokaisen tytön perään. Usko pois, ahtopainemittarit ovat naisia parempia ystäviä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


19wee kirjoitti:

ja tuun aina pysymään, julistan sen nyt tässä! Olen IKISINKKU JA TULEN OLEMAAN, AINA!!!!

T.IKISINKKU wm 85 eli 19v ja jätkä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu