Tummat silmänaluset pois kuvista?

Panda

Hei!

Millä kuvankäsittelyohjelmalla saa tummat silmänaluset pois kuvista? :D Olen miltein pandakarhu ja kaikki kuvat menee pieleen kun mustat silmänaluset pilaa kaikki kuvat..

Hyviä vastauksia kiitos.

4

3692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaa-a

      Mitä jos kokeilisit ennen kuvaamista meikata tummat silmänaluset peittoon? Photoshopilla pystyt muokkaamaan kuvasta tummat silmänaluset pois mm. leimasin työkalulla.

      • Vielä....

        Kuvasta tulee just sellanen kun malli on....

        ota kuva jostain toisesta jos haluut "paremman"...


    • kuvan muokkausta

      Kokeile phoshopin "laastari" toimintaa, se yleensä toimii tämmöisissä

    • valomies

      Tuo ongelma kannattaa hoitaa jo kuvaustilanteessa pois (siis jos pystyy kontrolloimaan). Se hoituu esim. pienellä hehkulampulla, joka suunnataan melko suoraan kasvoihin. Tietysti lisäksi katosta ristiin jotain punapäitä tai pareja tai mitä vaan, jossa on edes vähän enemmän tehoja kuin tuo 60W.

      Hienot valaisimet saa värkättyä, kun ostaa IKEAsta sellaisen paperipallon ja siihen sopivia polttimoita 2kpl. Virittelee ne molemmat toimimaan, niin saa joku 120W 360-valoa. Noita kiinalaisia lyhtyjä käytetään tosi paljon. Ne voi rajata hyvin kuvan ulkopuolelle ja ne pistävät mukavaa valoa joka puolelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      93
      1438
    2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      184
      1400
    3. 76
      1175
    4. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      90
      1125
    5. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      81
      985
    6. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      83
      979
    7. Me emme...

      Näe, emmekä kuule toisiamme. Ajattelen silti sinua joka päivä💔
      Ikävä
      39
      952
    8. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      66
      905
    9. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      78
      888
    10. Korjaamo Kiesifix

      Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/
      Oulainen
      5
      841
    Aihe