Sawaddee

Ei ole Thaimaalaista ruokaa nähnytkään. Perusmättöä maustein.Hiukan pitäisi johdon kuunnella henkilökuntaa tässä asiassa, eikä rahastaa asiakkailla perusmätöstä. Kallista P.SKAA. Wragonissa saa perinteisiä Kiiinalaisia maittavia
ruokia , jotka ovat lähempänä Thaimaalaista ruokaa kuin nämä perusmätöt.Koen myötähäpeää oikean Thaimaalaisen ruuan puolesta.

Thaimaankävijä
11803
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä minä olen sieltä aina saanut hyvää thaimaalaista ruokaa. Koko lailla samanlaista kuin Thaimaastakin. Sulla taitaa olla nyt jotkut muut motiivit haukkua paikkaa???

Äänestä

Minä olen ollut ainakin tyytyväinen lähes poikkeuksetta kaikkiin Hämeenlinnan ravintoloiden ruokatarjontaan....no tänään ABC:llä ei ollut kylläkään mikään loistosetti, mutta sehän ei olekaan mikään "oikea ravintola" ja valinta oli täysin tietoinen.

Äänestä

Minä asun Helsingissä ja olen käynyt Thaimassa kahdesti. Ekalla kerralla Pattaya-Bangkok yhdistelmä ja toisella kerralla olin Bangkokissa.

Menkää tekin syömään Thaimaahan niin saatte tuoreista aineksista taatusti aitoa thaimaalaista ruokaa halvoin hinnoin ja evankelioiden. Viekääpä 1 Raamattu Thaimaahan matkatavaroissanne ja antakaa se jollekin thaimaalaiselle. Suomesta saa ostettua thainkielisiä Raamattuja, muistaakseni 20-30 euroa kpl.

Tee pieni työ, joka voi olla pelastuksen alku monille. Itsekin teen tämän haasteeni mukaan seuraavalla matkallanio, olkoon ostosi ja tarkoituksesi siunattu kun näin ojentaudut tekemään. Iloinen sanoma= evankelia.

Äänestä
  • Uskovainen runkkari

    Jos vaikka tunkisin tuon thai kielisen raamatun perseeseesi.

    Äänestä

  • Pilu 50e

    Äänestä

Thaimaa on iso maa, jonka sisään mahtuu myös erilaisia ruokakulttuureita. Lähde sieltä Pattayalta vähän muuallekin, niin näet.

Sawaddee on itse asiassa yllättävänkin hyvä ja autenttinen, toisin kuin 95% kiinalaisravintoloista, joista todellista mättöä. Eihän niissä ole edes kiinalaisia töissä.

Äänestä

Sawaddeessa saa oikein hyvää safkaa ja freeseistä raakaineista fisuja lukuunottamatta. hyvä mesta.

Äänestä

Omistaja kiristää henkilökuntaa osallistumasta paikalliseen Thai tapahtumaan.
TÖRKEÄTÄ !!!!

Äänestä

Tilasin tulisilla mausteilla, mutta mitä vielä, ihan laimeaa mössöä.

Äänestä

Taikkumestoista saa muutakin kuin mättöä, kysykääs vaikka. Viidelläkypällä joo tavaraa edestä ja takaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wc. kirjoitti:

Ei ole Thaimaalaista ruokaa nähnytkään. Perusmättöä maustein.Hiukan pitäisi johdon kuunnella henkilökuntaa tässä asiassa, eikä rahastaa asiakkailla perusmätöstä. Kallista P.SKAA. Wragonissa saa perinteisiä Kiiinalaisia maittavia
ruokia , jotka ovat lähempänä Thaimaalaista ruokaa kuin nämä perusmätöt.Koen myötähäpeää oikean Thaimaalaisen ruuan puolesta.

Thaimaankävijä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu