Lomaromanssipalsta, ei paskanjauhanta!

Outo?

Haluaisin tietää, missä ne lomaromanssit on?
Täällä ihmiset sen sijaan, että keskittyisivät iloitsemaan ihanista romansseistaan keskittyvät haukkumaan omanmaalaisia???
Romansseja mielummin kuin paskanjauhantaa, kiitoos! Tarkoitus on kehua romansseja, ei haukkua suomalaisia.

Itse olin Espanjassa vähän aikaa sitten ja oli ihana mies, ihana ilta, ihana yö.
Nautin.

Mutta jatkan nauttimista myös Suomessa. Ei ole tarvetta haukkua suomalaisiakaan, vaikka tapasin upeita miehiä lomalla. Ja sain paljon seuraa ja kehua, vaikka olen suomalainen. Ohhohhooo. Kyllä meistäkin jotkut osaa hyvät ihmiset. Kyllä tämä suominainen pitää ulkonäöstään huolta.

Huh, aikuiset ihmiset vähän asennetta ja kasvua!

2

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juus, asennetta

      Miten poikkeat tavallisesta suomi-naisesta Espanjassa? Useimmat naiset siellä nauttivat lomaromanssista espanjalaisen kanssa, jote siltä osin lienet ihan keskiverto. Useimmat myös pitävt kropastaan ja itsestään huolta, joten miten siinä suhteessa poikkeat muista? Olet vielä sen gigolon puheiden huumassa, ja uskot todellakin olevasi jotain ainulaatuista. Kunhan heräät inestasi niin huomaat olevasi sekä suomalaisten että espanjalaisten patja.

    • masa36

      Noh, täällä käyvät elämäänsä kyllästyneet puutteessa olevat ihmiset, jotka tykkäävät valittaa. Suosittelen aloittajalle toisenlaista keskustelupaikkaa kuin suomi24. Kyllä minulla on hyvä suhde suomalaisen naisen kanssa, ja osaan olla tyytyväinen. Ehkä se liittyy ikäänkin :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      15
      2121
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1445
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      106
      1419
    4. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1255
    5. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      1251
    6. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      387
      1096
    7. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1037
    8. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      1036
    9. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1026
    10. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      1011
    Aihe