Lentolippu Australiaan

*(((TWIGGI)))*

Paljonko maksaa lentolippu AUSTRALIAAN? Suurinpiirtein? Yli 1000e?

11

2094

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lalabö

      googleta niin eiköhän sieltä löydy vaikka mitä tarjouksia ja hintoja riippuen milloin lähtee.

    • Aussiemate

      Sain aikoinaan vuoden menopaluun 970 €. Yksisuuntaisen lennon voi saada alle 600 €.

      • eeeeeeeeeeeekkksss

        mistä löydän lentolipun hintaan 600e???-


      • HCtravelleri
        eeeeeeeeeeeekkksss kirjoitti:

        mistä löydän lentolipun hintaan 600e???-

        Tässä olisi lista lentolippusivusta / hakukoneista. Käymällä kaikki huolella läpi ja syöttämällä eri lähtöpäiviä, löydät varmisti kaikista edullisimman hinnan. Kannattaa myös seurata eri lentoyhtiöiden tarjouksia. Lentolippu on sitä halvempi, mitä aikasemmin sen varaa ja mitä myöhemmin lähtö on. Kannattaa lentää ei-sesonkiaikana sekä arkipäivisin, jolloin lentoliput ovat edullisempia kuin sesonkiaikana tai viikonloppuisin. Tukholmasta, Tallinnasta tai Pietarista voi olla edullisempaa lentää Australiaan kuin Helsingistä, sillä näissä paikoissa on pienempi verotus. Mikäli olet joustava päivämäärien suhteen ja jaksat oottaa välilaskuetaapilla jonkin aikaa, niin silloin suosittelen lentämään Australiaan halpalentoyhtiöillä tai ns standby lennoilla. Katsot vain halpalentoyhtiöiden kotisivuilta hintakalenterista halvimmat lennot (halpalentoyhtiö voi tosin tulla kalliiksi kaikkine lisämaksuineen).

        http://www.area.fi/etusivu
        http://www.poptravel.fi/
        http://www.lentoliput.nu/
        http://www.lentovertailu.fi/
        http://www.amadeusepower.com/matkaporssi/portals/matkaporssi/FlightFareSearch.aspx
        http://www.matka-agentit.fi/
        http://www.napsu.fi/
        http://www.vertaa.fi/lentoliput/
        http://www.intiakeskus.fi/html/tarjoukset/tarjoukset.html
        http://www.halvatlennot.fi/
        http://www.rantapallo.fi/lennot/
        http://www.swoodoo.com/de/
        http://www.lastminute.com/site/travel/flights/
        http://en.momondo.com/Default.aspx?aw=se&gclid=CIie_Me-0qQCFYuFDgodak90Kg
        http://hintaseuranta.fi/matkailu/index.aspx/lennot
        http://www.kilpailuttaja.fi/palvelut/lennot_ja_matkat/vertaa_ja_kilpailuta_lennot/
        http://www.standby-flights.com/

        Halpalentoyhtiö reittejä Suomesta Australiaan

        1. Lennä Blue1:lla Helsingistä Berliiniin tai Mucheniin. Lennä Air Berliinillä Saksasta Thaimaan Phuketiin ja jatka sieltä Jetstar Airwaysillä Sydney Australiaan.

        2. Lennä Norwegianilla Helsingistä Lontoo Gatwickiin. Lennä AirAsialla Lontoosta Kuala Lumpuriin Malesiaan ja jatka sieltä AirAsialla Perthiin / Melbourneen / Gold Coastille tai Darwiniin Australiaan. ( Voit myös lentää Ryanairilla Tampereelta Lontoo Stanstediin tai Blue1:lla Helsingistä Lontoo Heathrowiin ja jatka sieltä julkisilla Lontoo Gatwickiin)

        3. Lennä Ryanairilla Tampereelta Milan Bergamoon. Mene julkisilla kulkuneuvoilla Milan Malpensa lentokentälle ja lennä sieltä Blu-Expressillä Thaimaan Phuketiin. Jatka Phuketista Jetstar Airwaysillä Sydney Australiaan.

        4. Lennä Blue1 Helsingistä Pariisiin. Mene julkisilla kulkuneuvoilla Pariisi Orly lentokentälle ja lennä AirAsialla Kuala Lumpuriin Malesiaan. Jatka sieltä AirAsialla Perthiin / Melbourneen / Gold Coastille tai Darwiniin Australiaan.


    • lalabö

      itse en millään ole löytänyt meno-paluuta vuoden päähän lähtö päivästäni (syyskuussa)
      paluu lento olisi siis jo ensi vuoden kesäkuun alussa.. hmmmmm... ja tarvista olisi löytää ensi vuoden syyskuuhun paluulentoa??

    • adjgccv

      Monikaan yhtiö ei anna varauksia suorittaa yli vuoden päähän.

    • Aussiemate

      Sun pitää varaa se lippu niin pitkälle ku voit ja siirtää sitä sitten eteenpäin Australiassa. Päivämäärän muutos lentolipusta riippuen maksaa 50-200 €

    • zoola

      olen huomannut sellaillessani lentoja että monien yhtiöiden (travellink,supersaver...) ei välttämättä anna vaihtaa lentojen päivämääriä maksettuasi lennon.. näin lukee ehdoissa

      ehkä pitää varata vaan menolippu

      • Perdone

        Polkuhintaisia ei aina voi vaihtaa, mutta suoraan lentoyhtiön sivustoilta varattuna se useimmiten onnistuu Ei kuitenkaan -Ryanair Eurooppaan 8-49 euroisilla hinnoilla esimerkiksi. Voihan se tulla jopa edulliseksi ostaa vain menolippu, ja kun se vuoden raja lähestyy alkaa selaamaan aussissa sivustoja.


      • tarkastus

        Jos turistiviisumi on sillä saa olla vain 3kk.Paluulento on pakko olla varattuna turisteilla.Australia on hyvin kurinalainen maa nykyään on ihan tavallista.että kadulla poliisi tarkastaa passeja ja viisumipäiväyksiä.kuten myös sen että paluumatkat on maksettu lähtemään ennen viisumin umpeutumista.Ei siellä enää olla kuin ennen vapaasti


    • nolifeking

      Nuo 600€ tai sen alle maksavat liput tuntuvat olevan aikamoista rajatiedettä, eli niitä tuskin löydät mistään.

      Itse lähden Ausseihin toistamiseen 21.9. lipun varasin maaliskuussa ja hinnaksi tuli 760€ (olisi ollut noin 710€ mutta otin lisäksi vakuutuksen että jos lentoyhtiö menee konkurssiin tai muuten lento peruuntuu niin saa rahat takaisin). Ja otin siis yhdensuuntaisen lennon, en menopaluuta ja varasin liput supersaverin kautta. Lento menee Helsinki-Lontoo-Abu Dhabi-Sydney.

      Yhtiöksi suosittelen Etihadia, todella tasokasta palvelua ja hinnat silti alhaiset.

      Eli lyhyesti:
      yksisuuntaisen lennon saat helposti 700-800€ kun varaat ajoissa ja olet valmis tarpeen mukaan hiukan joustamaan päivämäärästä.
      Menopaluun saat n. 1300€, mutta jopa alle 1200€ melko helpolla kun hiukan etsiskelet.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1883
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      166
      1365
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      71
      1172
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1027
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      951
    6. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      130
      863
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    8. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      837
    9. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      820
    Aihe