Mistä johtuu, että kun klikkaa jotakin viestiä - jolla ei ole vielä yhtään plussaa eikä miinusta - esim. plussalla, niin vastaukseksi tuleekin kolme miinusta?
Johtuu siitä, että ko. sivu on ladattu omalle tietokoneelle jo aiemmin (esim 5min.)
Tällä välin sitä viestiä on jo ehditty klikata neljä kertaa miinuksella ja tämä oma klikkaus PÄIVITTÄÄ ne kaikki näkyville!
En olekaan ihan tyhmä ja siksi vaihdoinkin järkevämpään käyttikseen!!
Hahaa, nyt sen keksin!
12
111
Vastaukset
Käyttöjärjestelmällä ei ole mitään tekemistä tuon kanssa.
- ex-ubuntulainen
Kyllä on! Näin terävä-älyinen kaverihan vaihtoi nimenomaan ubuntusta Windowsiin.
Kyllä se kertoo jotakin käyttöjärjestelmästäkin! Windows on parempi! - ----------------
ex-ubuntulainen kirjoitti:
Kyllä on! Näin terävä-älyinen kaverihan vaihtoi nimenomaan ubuntusta Windowsiin.
Kyllä se kertoo jotakin käyttöjärjestelmästäkin! Windows on parempi!Sillä saa siis enemmän miinuksia viesteihin.
ex-ubuntulainen kirjoitti:
Kyllä on! Näin terävä-älyinen kaverihan vaihtoi nimenomaan ubuntusta Windowsiin.
Kyllä se kertoo jotakin käyttöjärjestelmästäkin! Windows on parempi!Mutta Windowsiahan käyttää tunnetusti tyhmät ihmiset, joten...?
- 35
M-Kar kirjoitti:
Mutta Windowsiahan käyttää tunnetusti tyhmät ihmiset, joten...?
...miinuskin on vain plussaa kunhan niitä on paljon.
- Finn Lander
M-Kar kirjoitti:
Mutta Windowsiahan käyttää tunnetusti tyhmät ihmiset, joten...?
Mr. M-Kar tiedoksi !
Tämä )- , joten........? -( on rekisteröity ja patentoitu # 3996223118853007, siis joka kerta kun käytät sitä vastauksissasi, niin sen käyttö per kerta on 1 euroa, joten.............?
- so........?
Vai on tuo fraasi ihan Hiskin patentoima. Vaan kuinkahan monta pistettä joten-sanan jälkeen, ennen kysymysmerkkiä, on patentissa mainittuna.
- Finn Lander
kuinkahan monta pistettä joten-sanan jälkeen, ennen kysymysmerkkiä, on patentissa mainittuna. #####
1....................................................... 100, joten.....? - 11219
Toi vastaaminen oikeaan paikkaan kannattaisi opetella.
- Finn Lander
11219 kirjoitti:
Toi vastaaminen oikeaan paikkaan kannattaisi opetella.
Sivusto meni hiukan pieleen viimeisen päivityksen jälkee ja se ottaa suurelta osalta vastaajia aikaa tottua uuteen ympäristöön ja kun jokainen oppii tempun, niin taas uusitaan sivut uuteen "kuosiin", mutta onneksi näistä käytöistä ei tarvi maksaa, joten ............... ?
- 11
Finn Lander kirjoitti:
Sivusto meni hiukan pieleen viimeisen päivityksen jälkee ja se ottaa suurelta osalta vastaajia aikaa tottua uuteen ympäristöön ja kun jokainen oppii tempun, niin taas uusitaan sivut uuteen "kuosiin", mutta onneksi näistä käytöistä ei tarvi maksaa, joten ............... ?
.......se on windows-käyttäjälle vähän outoa?
- 22
Voi herran jestas lol
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964764Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083804Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1042210Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621236- 531105
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4851038