Mikä paras ilmainen sähköposti?

Ja mitä kaikkia niitä on? Itselläni käytössä Jippii mutta on niin tukkoinen ja ongelmallinen koko ajan että haluaisin vaihtaa. Ainoana hyvänä puolena pidän sitä, että jippiissä peruspostin koko on 4mt -miten muilla? Ja liitetiedosto voi olla 2mt.
61267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • Sitä ei voi lukea omalla selaimellaan kuten esim.Tiskalin , luukun , mbnetin , jne. taas voi.
    Tosin sen pystyy automaattisesti edelleen lähettämää suomi24 asetuksista.
    Mikähän siinä mahtaa parasta olla , se pieni koko vai joku muu "puute".

    Äänestä

Ainakin ylivoimaisesti huonoin on tiscali. Olen aivan kyllästynyt sen kaikkiin vikoihin, varsinkin silloin kun sen nimi oli vielä surfeu, asiat tökkivät hyvin usein. Tiscali jatkaa tätä hyväksi havaittua linjaa. Kaikkein ärsyttävintä on se että kun havaitsee melkoisen tietoturva-aukon, ja koittaa ilmoittaa siitä, mikään ei mene perille, kukaan ei vastaa (annetut osoitteet eivät toimi) ja mikä pahinta, vikaa ei korjata. Kuluttaja-asiamies on kuulemma ottanut heihin tästä reklamaatio-ongelmasta yhteyttä, mutta en ole ainakaan mitään korjausta huomannut tapahtuneen.

Älkää siis vaan käyttäkö Tiscalia yleisillä koneilla!

Äänestä
  • Minulla on ollut n.2 vuotta surfeu , yhtään roskapostia ei ole tullut enkä ole mitään vikoja huomannut , käyttöön liittyviin kysymyksiin on vastattu reaaliajassa .
    Nyt alkoi kiinnostaa miten tuon mainitsemasi melkoisen tietoturva-aukon havaitsee ?

    Äänestä

  • Älä jauha p:tä.

    Sitäpaitsi mistä SÄ voit tietää niiden tietoturva-aukoista? Oletko sä joku hakkeri vai? Varmaan jokaisella operaattorilla on tietoturva-aukkoja mutta ei niistä tavallinen käyttäjä voi tietää ellei niitä ilmoiteta. Joten mistä sä pystyt ilmoittamaan Tiscalille niistä???

    Sitäpaitsi: Tiscali on ilmaisista laatikoista luotettavimmasta päästä joten älä jauha paskaa. Todella harvoin se on poissa pelistä, mulla on kokemuksia vähän yhdestä ja toisesta postipalvelusta ja kyllä Tiscali pesee monet mennen tullen.

    Siispä suosittelen Tiscalia lämpimästi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ninamaria kirjoitti:

Ja mitä kaikkia niitä on? Itselläni käytössä Jippii mutta on niin tukkoinen ja ongelmallinen koko ajan että haluaisin vaihtaa. Ainoana hyvänä puolena pidän sitä, että jippiissä peruspostin koko on 4mt -miten muilla? Ja liitetiedosto voi olla 2mt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu