Hei!
Mielessäni on jo jonkin aikaa pyörinyt ajatus jonka nyt päätin kertoa muille. Haluaisin tehdä elokuvan. Enkä mitä tahansa elokuvaa, vaan Harry Potter maailmaan pohjautuvaa. Suunnitelmani tarinan/käsikirjoituksen suhteen on vielä aika alkuvaiheissa, mutta perusidea olisi tämä:
Seitsemän osainen fanielokuvasarja, jonka päähenkilöinä ovat Albus Potter, Rose Weasley ja joku itse keksitty hahmo. He olisivat ensimmäisessä osassa 11 vuotiaita. Mukana olisi myös muut Pottereiden ja Weasleytten lapset sekä Malfoyn poika. Vaihtoehtoisesti, jos mielenkiinto/ jaksaminen ei riitä seitsemään elokuvaan niin olisi yksi elokuva jolloin Albus ja Rose ovat 15 vuotiaita.
Nyt etsisin kuitenkin tälle fanielokuvalle käsikirjoittajia. Yhtä tai useampaa. Tärkein vaatimus on, että tunnet Potter maailman. Eli olet lukenut kirjat (ja mielellään nähnyt elokuvat). Käsikirjoituksen kirjoittamisesta ei tarvitse olla kokemusta kunhan intoa/kiinnostusta/aikaa riittää.
Jos haluat siis tarttua haasteeseen lähetä minulle sähköpostia osoitteeseen: [email protected] kerro viestissä vähän itsestäsi (ikä, kirjoittaminen...) sekä suhteestasi Pottereihin. Pätkä jostakin kirjoittamastasi tekstistä on plussaa, mutta ei pakollinen.
Mainittakoon vielä, että itse olen 16 vuotias. Eli olisi tietenkin kiva jos olisit suunnilleen samaa ikäluokkaa. Mutta se ei ole välttämätöntä. Mainittakoon vielä, että tästä ei saa mitään korvauksia. (Tämähän on fanielokuva!)
Kiitos jos jaksoit lukea loppuun. Odotan innolla vastauksia.
-Jansku
Harry Potter fanielokuva
OneLessLonelyGirl
0
58
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk913829Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna921989Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll871803- 1441672
- 1621493
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1021493Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.651478Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1671432Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j1001344- 861297