Markkinat

tuulia849

Hei!

Elikkäs minne markkinoille kannattaa mennä?

2

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • me

      Nyt on pakko sanoa, että kannattaako ostoksien takia mennä mihinkään markkinoille, mutta onhan siellä oma tunnelmansa. Ostokset saa varmasti edullisemmin kaupoista kuin markkinoilta.Viime syksynä rokottivat markkinoilla Efeksestäkin 10liiraa.
      meinasin pyörtyä, Ö-luokan kuppilassa A-luokan hinnoittelu.En tosin ollut ainoa joka moista hintaa ihmetteli. Voihan sieltä tehdä tosin löytöjäkin, jos vain hinnoista jaksaa neuvotella. Puhun nyt sairaalan vieressä olevista tiistaimarkkinoista. Perjantaisin on siellä basaarialueen vieressä dolmusasemalla, ne vihannesmarkkinat. On varmasti Alanyassa muitakin markkinoita,mutta niissä en ole itse käynyt.

    • johan on markkinat

      obassa on maanantaina (blue wave hotellin vieressä)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      29
      2854
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1173
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe