Paljonko maksaa vetonivelen vaihto (Focus 2007); työ ja osat? Missä on edullisin paikka Uudellamaalla?
Vetonivel
Mihin menen?
6310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
motonet ja pärnänen......
Tai jopa Biltema ja Hartikainen.
No, sain ainakin "hauskoja" vastauksia. Kiitos siitä. Itse maksoin yhteensä 163 euroa. Halusin oikeastaan vain kartoittaa hintatasoa, mutta eihän täällä järkevää vastausta saa... Sen takia en käy tällä palstalla kuin erittäin satunnaisesti.
työ ja osat 163 e, siis vetonivel? Ei taida olla sitä parasta ja alkuperäistä laatua.
Tuollaiset kysymykset kannattaa muutenkin kysyä suoraan korjaamolta ja varaosaliikkeistä.
Työn osuus oli 45 euroa, osan 118 euroa :-) Kyseessä on pieni korjaamo ja ovat erikoistuneet just Fordeihin. Mikäli he eivät tekisi hyvää työtä, he menettäisivät leipänsä, koska kyseesä on pieni paikkakunta.
En ole kehdannut kysyä hintaa Automaalta...
Ps. Kysesssä ei ollut tyyppivika vaan sokka vetonivelessä hajosi ja auto jäi siihen. Eli kysessä oli huono tuuri... Hinausauto vei korjaamolle ja 2 vrk myöhemmin auto oli taas käytössä!
Oikeata toimintaa eteenkin jos hommaa osa/osat itse ja vie luotettavalle pikku-
pajalle tuo työn hinta 45e on varsin edullinen, ei kannata sponssata merkkiliik-
keitä kun äärimmäisessä pakkotilanteessa.