Seksuaalineutraali avioliitto

Sukupuolineutraali avioliittohan meillä on jo olemassa. Miehellä ja naisella molemmilla on oikeus mennä keskenään naimisiin, vaikka seksuaalisin perustein. Nyt asioiden merkitystä piilottelemalla yritetään pelkkään seksuaaliseen käyttäytymiseen perustuvaa liittoa saada näyttämään lisääntymisvietin seuraamus vastuun liittosopimukselta.
Koskaan ei taideta kysyä oikeita kysymyksiä ihmisiltä, jotka haluavat heikentää lasten asemaa yhteiskunnassa.
665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On kuin täkkiä pidentäisit toisesta päästä. Aihe jakaa ihmiset kahtia puolesta/vastaan eikä loppua näy eikä täkki pitene.

Lasten asema maailman tuulissa ei hetkauta ketään ei sinua eikä minua. Vaan omien lastemme hyvinvointi menee muiden kakaroitten edelle.

Äänestä

Onpas kovin uusi ja mielenkiintoinen aihe. Hyvä kun otit puheeksi. Piilotellaanko aihetta, hmm.

Minä olen mieltä, että sokeille ei tulisi myöntää ajokorttia.

Äänestä

Älä jaksa, sanoin jo kerran.
Jokainen aihe alkaa maistumaan puulta kun sitä pidetään miljoona päivää esillä, eiköhän kaikki ole jo sanoneet mitä on halunneet...

Äänestä

On tosi mielenkiintoista palata 50-palstalle. Koen kuitenkin outona ilmiönä nämä välipoistot ja viattomien aloitusten poistot.

Onko tietoo mikä on homman nimi?

Äänestä
  • Enpä tiedä homman nimeä, mutta koko systeemi jotenkin ryssii. Oikeastaan ei kovin kauaa jaksa näistä seksuaali-ilmiöistä kiinnostua. Haettaisi samalla vaikka viiden bi-seksuaalimiehen ja yhden naisen muodostamalle päivänkakkaraperheelle sukupuolineutraalin avioliiton myötä oikeutta kirkolliseen vihkimiseen. :D

    Äänestä

  • Dionysos II kirjoitti:

    Enpä tiedä homman nimeä, mutta koko systeemi jotenkin ryssii. Oikeastaan ei kovin kauaa jaksa näistä seksuaali-ilmiöistä kiinnostua. Haettaisi samalla vaikka viiden bi-seksuaalimiehen ja yhden naisen muodostamalle päivänkakkaraperheelle sukupuolineutraalin avioliiton myötä oikeutta kirkolliseen vihkimiseen. :D

    Kiitos nauruista ; )

    Olisiko sateenkaariperheenkin jo aika vaihtaa nimeä. Päivänkakkaraperhe tuntuu tosi somalta.

    Minä ehdotan jättiputkiperhe nimitystä. Laitan linkin niin näemme kuinka erilaista ja sangen kiehtovaa.

    http://www.google.fi/search?q=jättiputki&hl=fi&biw=1280&bih=861&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ln4cTuyNL8P0sgb4vLnkBg&ved=0CCoQsAQ

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8858833 kirjoitti:

Sukupuolineutraali avioliittohan meillä on jo olemassa. Miehellä ja naisella molemmilla on oikeus mennä keskenään naimisiin, vaikka seksuaalisin perustein. Nyt asioiden merkitystä piilottelemalla yritetään pelkkään seksuaaliseen käyttäytymiseen perustuvaa liittoa saada näyttämään lisääntymisvietin seuraamus vastuun liittosopimukselta.
Koskaan ei taideta kysyä oikeita kysymyksiä ihmisiltä, jotka haluavat heikentää lasten asemaa yhteiskunnassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu