Törttöilevä puolue

Vesijano

Taas se nähtiin kuinka törttöjä löytyy Perussuomalaisista...
Tuollainen pitäisi erottaa eduskunnasta.. Tukka pois, linnaa ja 60 000 euron sakot. Rahat annettaisiin Suomeen tulleille pakolaisille...
---
Perussuomalaisten kansanedustajan Teuvo Hakkaraisen sopimaton käytös on puolueen seurannassa, kertoo eduskuntaryhmän puheenjohtaja Pirkko Ruohonen-Lerner STT:lle.

Iltalehden mukaan kansanedustaja Hakkarainen oli sunnuntaina juonut itsensä humalaan, nukahtanut ravintolan pöytään ja talutettu lopulta taksiin.

Ryhmänjohtaja Ruohonen-Lernerin mielestä kansanedustajan pitäisi esiintyä vakaasti ja arvokkaasti myös eduskunnan ulkopuolella.

"Tilannetta ja käyttäytymistä seurataan. Toivotaan, että tällaisia otsikoita ei tule."

Ruohonen-Lernerin mukaan jatkotoimista Hakkaraisen tapauksessa ei ole vielä keskusteltu. Perussuomalaisten eduskuntaryhmä ehti jo toukokuussa antaa Hakkaraiselle huomautuksen rasistisista puheista.

"En ole keskustellut tuoreesta tapauksesta Hakkaraisen kanssa, mutta minun mielestäni pelisääntöjen piti olla ihan selvät", Ruohonen-Lerner kertoo.

STT ei tänään tavoittanut kansanedustaja Hakkaraista kommentoimaan tapausta.
---

Mitähän nyt ihmemies Korhonen tuumii???

2

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pitkosletti
      • Tumma Valte

        Hakkarainen onkin sahuri. Hää on ammattimies.Sirkkeliukko.Tuloo vielä hyvä pastori. Kuten entinen keskustapuolueen Eu-edustaja Timo .......oli rapajuoppo.lentokoneesta kantoivat.Sittemmin hän suoritti pastoritutkinnon enkä epäile ettei hyvä sielunpaimen olisi.Hakkaraisesta voi myös tulla vaikka mitä.K0rh0nen onkin vaikeampi tapaus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      170
      12945
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      154
      5458
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4810
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3689
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2798
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      121
      1969
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      112
      1715
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      366
      1638
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      108
      1538
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1481
    Aihe