Kunhan nyt 50 miljoonainen kansa Espanja on käsi ojossa, alkaa suomikin olla konkurssissa. Katainen maksaa lainarahoilla EU tukia. Mies ei ajattele nennäänsä pidemmälle.
Suomi umpikujassa
1
76
Vastaukset
- hetken hiljaisuus!
Oikea termi olisi, että kapitaslismi on kuollut.
Se kuoli jo vuonna -08, kun U.S.A kieltäytyi
tukemasta rahoituslaitoksia säännöllisin välein.
Kapitalismi kun ei ole koskaan, eikä missään
toiminut ilman tukiaisia.
Nämä nykyiset tukiaiset ovat saattohoitoa
vainajalle, joka oli meille niin rakas.
Tässä tuo kuolinaika, ja ja siihen liittyvät
tapahtumat:
Lehman Brothersin kaatuminen on ensimmäinen kerta, kun finanssilaitos päästetään konkurssiin. Fannie Mae ja Freddie Mac otettiin vielä viikko sitten valtion hoiviin, mutta tänään Fed pisti tukihanat kiinni: investointipankkeja ei enää pelasteta veronmaksajien rahoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447786
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/774984Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593859Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu803797- 983559
- 553193
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod723166Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint342568IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2112202- 521678