Olen miettinyt tässä jonkun aikaa että missä hintaluokissa bordercolliet ja shettikset oikein pyörii kun mistään ei oikeen saa sitä suht tarkkaa hintahaarukkaa näille roduille.
Olisi kiva tietää..
5
156
Vastaukset
- 2132132132116
20EUR on pikkukoirien hinta kai, mitä kuulin
- 13+7
Rekisteröity sheltti 1000-1500€. Sijoitukseen saattaa saada puoleen hintaan. Bordercolliella hintaa kenties hieman vähemmän, koska se on työkoira, ei seurakoira.
- hyhhyh
shettis on shetlanninponi. BC keskihinta vähän päälle tonnin, luulisi että sheltit kalliimpia, kun pikku koiria ovat? Toivottavasti kysyt ihan mielen kiinnosta etkä aio ostaa sitä halvempaa vaan hinnan takia...!
- lauralepp
Hinta ei merkitse mitään mutta kun kuulin vaan että koirien hinnat ovat nousseet aikalailla parin vuoden sisällä.. harkinta tulee olemaan todella pitkä enkä tiedä mihin rotuun oikein päädyn,vaihtoehtoja on niin monia..
- kasvattajavalinta
Vaihtoehtoina on monia kasvattajia kaikilla roduilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi613238Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj883055SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1762993- 1292331
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2052211Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä402204Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361714Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3991641Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579- 961150