iPad herää eloon XP:llä!

Wind-Tiedottaja.

4

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huvittavaa seurata, kuinka olematonta kirjoitetun englannin ymmärryksesi onkaan, etenkin vielä ryyditettynä totaalisella tietämättömyydelläsi iPadista, edes sen ulkonäöstä!

      • juuh...

        tuo ei ole iPad vaan iLaatikko. Mun 7" android tabletti on enemmän iPadin näköinen.


    • ubuntu/mint-käyttäjä

      Kerrohan onko Linux-yhteisö edes tehnyt työtä saadakseen Linuxin erikseen toimimaan jossain vitun iPadissa? Miksi meidän pitäisi saada linux taipumaan siihen? Mistä tiedät, että esimerkiksi Ubuntu ei taipuisi tarvittaessa tuohon?

      Meillä on Linux-porukoissa tärkeämpääkin tekemistä kuin hakkeroida iPadia huvin vuoksi. Harrastuneisuuden lisäksi meillä Linux-yhteisön ihmisillä kun on ihan oikeasti muutakin elämää. Windows-nörteillä on vissiin aikaa leikkiä iPadin kanssa kun ei ole perhe-elämää eikä sosiaalisia suhteita mihinkään suuntaan, eli sitä elämää. Monella on lisäksi ihan oikea päivätyökin.

      Uskokaa tai älkää, mutta linux-yhteisössä tehdään hartiavoimin töitä käyttöjärjestelmän eteen, siinä ei sitten ole juuri kiinnostusta hakkeroida jotain iPadia sen lisäksi että teemme oman käyttiksemme eteen töitäkin. Ketä kiinnostaa leikkiä muutenkin tarpeettoman iPadin kanssa?

      Mac on ihan kiva läppärinä mutta iPad on aidosti tarpeeton romu. Iphone4 taas on parhaan pään älypuhelin Applelta. Mutta iPad.. mihin sitä kukaan tarvitsee? Kuka viitsii/jaksaa hakkeroida sitä? Joku itseään prona pitävä Windows-hakkeri jaksaa juu.

      • puusilima____asdgfsd

        " Harrastuneisuuden lisäksi meillä Linux-yhteisön ihmisillä kun on ihan oikeasti muutakin elämää."

        on toki.. sinulla ei kyllä tunnu olevan muuta kuin riehua täällä ja vieläpä selostaa jotain josta et tiedä tai tajua yhtään mitään :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      277
      17834
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5701
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      124
      2651
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2178
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1800
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1051
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      976
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      950
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      948
    Aihe