Meidän olisi tarkoitus lähteä matkalle viikolla 35 eli mieluiten sunnuntaina 28.8 olisi lähtöpäivä. Matkaa ei vielä varattu, mutta niitä näyttää olevan kivasti tarjolla ja äkkilähtöjäkin löytynee.
Varsinaista matkakohdetta ei päätetty, mutta perus rantaloma esim. Mallorca, Rodos(massaturismi=D) tarkoituksella viettää.
Kuitenkin muu Eurooppa lomailee käytännössä kokonaan elokuussa ja ihan hirveästi ei kuitenkaan nappaisi kauhea "Brittiryysis".
Te joilla enemmän matkustamisesta kokemusta niin tiedättekö hiljeneekö jo tuolloin vai vieläkö on ruuhkaisaa rantalomakohteissa? Viimeksi muutama vuosi sitten oltiin syyskuussa ja silloin oli jo suhteellisen rauhallista ja rannallakaan ei pyyhepaikkaa tarvinnut etsiä.
Tällä kertaa tuo on ainoa ajankohta meidän lähteä reissuun.
Elokuun viimeinen viikko, onko pahin turistiruuhka ohi?
minä vain
1
217
Vastaukset
- summergirls
Heippa ! Itse olin kolme vuotta sitten 29.8-5.9 mallorcalla. Ja ainakaan siellä missä olimme, ei ollut kauheaa ryysistä. Totta kai siellä nyt paljon ihmisiä oli, mutta esim. rannalle mahtui mainiosti eikä kaupoissakaan tarvinnut jonottaa. Ja iltaisin mahtui hyvin ravintoloihinkin syömään. Kolmessa vuodessa tietysti ehtii tapahtumaan paljon, joten nykyään tuokin paikka voi olla vielä elokuun lopussakin oikea turistirysä. Ja kyllähän se nyt vähän riippuu että mihin päin Mallorcaa tai muuta kohdetta menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74904
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 60752
- 43704
- 49654
- 45653
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516