lienee kuitenkin mahdoton ajatus sillä olen mies. olen miettinyt että mikähän mua vaivaa; lesbot kiinnostaa ihan älyttömästi, muttei siinä mielessä kuin heteromiehiä yleensä (että sais 2 muijaa kerrl ym)
unelmanani olisi elää "lesbosuhteessa" siis naisen kanssa joka haluaisi rakastella kanssani mutta olisi identiteetiltään kuitenkin lesbo
haluan että naiseni on enemmän "mies" suhteessamme kuin minä ja että naiseni kohtelisi minua "naisena" (en ole siis mikään crossdresserkään, semmonen ei kiinnosta)
ns. miesten jutut (autot, urheilu) ei kiinnosta ollenkaan, eikä miehet muutenkaa missään mielessä, haluan suhteen naisen kanssa mutten halua mitäään miehisiä "velvollisuuksia" niinku nikkarointia tai renkaidenvaihtoa, ois kiva kun nainen osais tommoset...
mikä olen? oonko ihan oikeasti lesbo miehen ruumiissa? olen vähän hukassa itseni kanssa...
haluaisin lesbosuhteeseen
2
366
Vastaukset
- pedrospora
Lauantain piti olla juhlapäivä 16-vuotiaalle Jasperburgerille. Hyvä ystävä oli tullut Lohjalta asti ja pojat olivat suuntaamassa keikalle Northpolen Satunnaiseen. Päällimmäisenä illasta jäi kuitenkin mieleen pettymys, kun ylitorniolainen mode bännäsi pojat tylysti palvelimeltaan.
Keikkaa ennen Jasper ja hänen ystävänsä olivat käyneet syömässä hampurilaiset ja juomassa limsaa hesassa. ES:ää ei kumpikaan ollut nauttinut.
Kun keikkaan oli vielä aikaa, päättivät nuoret mennä spurdoilemaan hetkeksi Northpolea vastapäätä sijaitsevaan Ylilautaan. Palvelimen langoilla Jasper hieman ulisi, kuten hänellä vammastaan johtuen on joskus tapana. Mode oli huomannut ulinan ja tulkinnut nuorten miesten olevan ES-pärinöissä. - 13+9
Nyt heitit pahan :)
Vastaan asiallisesti ihan vain varmuuden vuoksi, jos nyt joku todella olisi tässä tilanteessa. Erikoiselta kuulostaa.
Haluaisit olla nainen? Oletko transseksuaali? Tiedät varmasti, että sukupuoli-identiteetti ja seksuaali-identiteetti ovat eri asioita. Transsukupuolinen ihminen, joka on korjannut sukupuoltaan miehestä naiseksi voi seurustella joko miesten (tällöin hetero) tai naisten (lesbo) kanssa.. :)
Jos sukupuoli-identiteetiltäsi olet mies, niin silloin tilanteesi on vähän kinkkinen. Ymmärrät varmaan, että fantasia lesbonaisen kanssa seurustelusta ei voi käydä toteen. Voit kuitenkin löytää rinnallesi "maskuliinisen" heteronaisen, joka haastaa perinteiset sukupuoliroolit. Niitä varmasti kuitenkin löytyy. Eihän sitä kuitenkaan suuntautumiseen rakastuta vaan ihmiseen. Yleensä suhde toimii, jos kumpikin haluaa toistaan.
Ei ole mikään vika olla "naisellinen" hetero mies. Jos asia hämmentää, niin kannattaa käydä keskustelemassa ammattilaisen kanssa. Kenties kyse voi olla siitäkin, että tavoittelet mahdotonta, jotta välttäisit kohtaamasta sopivaa naista oikeassa elämässä. Ehkä oikea parisuhde pelottaa sinua tai jotakin. :)
Toivottavasti asiasi ratkeaa
Tsemiä! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016409
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h824905Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1043169Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303002Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262215Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191606Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?941181Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3381175Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311086- 48864