M$ nokia win7 on ilmainen ja tekee kaiken?

M$ win7 TRABANT muse

M$ myyjien markkinat ei vedä. Siitä kaikki on kyse! Kertokaa te M$ myyjät miten myytte sen romun?

13

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puusilima____asdg

      siis mitä??? eihän tuollaisessa kysymyksessä ole mitään tolkkua. lätkitkö kysymykseesi sanoja jollain random generaattorilla?

    • mieti sitä!

      selvää tekstiä ja realismia. Elätkö KUPLASSA?

      sama kuin nokialla, eli kurssi ei ole ollut pohjissa kuin 13 v.  sssitten!!!

    • M$ museo perustettav

      Eihan se toimi edes muistitikulla, se win7!

      Eli TODELLA ALKEELLINEN MUINAISMUISTO!

    • M$ PAINAJAINEN

      Win 7 on todella syvältä ,,, ja pahenee se win8 ...karmeeta kaupallista!

    • M$ konkurssi

      nyt meni facebookin pohjiin ... huh huh

    • M$ win7 TRABANT

      Uskomatonta ja alkeellista ettei win7 pyöri edes muistitikulla!

    • M$ win7 trabant xxxl

      M$ win7 trabant XXXXXL valheet loppui???

    • evvk perkele

      Eihän Windowsin myyminen ole myyjälle mikään ongelma kun se pakkomyydään joka saatanan koneen mukana paitsi jos ostat sen rakkineen Applelta. Se on sitten käyttäjän omilla harteilla vaihtaa parempaan käyttikseen kotona kun sen Windowsin yli pääsee asentamaan Ubuntun. Ennen sitä ostaja on joka tapauksessa pakkomaksanut Windows-lisenssistä.

      Juuri pakkomyynnin takia tietokoneen ostaminen on ihan perseestä. Kaikissa muissa tuotteissa ostaja saa valita vapaasti usean tuotteen väliltä, mutta kun ostat tietokoneen niin sinulle pakkomyydään Windows ja maksat sen paskan lisenssistä, halusit tai et.

      Kyllä vituttaa jo valmiiksi kävellä sisään mihinkään tietokonekauppaan kun tietää, että joutuu maksamaan paskasta jota ei edes aio käyttää. Kiva siinä sitten jutella tietokonemyyjän kanssa jo valmiiksi sillä mielellä että "haista vittu!"On siinä hyvä sitten keskustella naama norsun vitulla.

      Applen ja Windowsin rinnalle pitäisi saada reilusti muita käyttöjärjestelmiä myyntiin jotta ostajalla on täysi vapaus jo tietokonetta ostaessa aidosti valita se tuotteensa.

      Saahan sitä nyt perkele polkupyörääkin ostaessa valita vapaasti haluatko Bianchin, Meridan, Yosemiten, Tunturin, Helkaman, Raleighin, Specializedin tai jonkun muun valmistajan pyörän. Eli vaihtoehtoja on aidosti riittävästi. Yhdelläkään polkupyörävalmistajalla ei ole mitään laitonta monopolia vaan kaikki kilpailevat samoilla vapailla markkinoilla, jolloin laatu on se millä kilpaillaan ja hinta.

      Tietokonepuolella: ostatko Windowsin vai ostatko väkisin Windowsin? Siinä ovat vaihtoehtosi.

      • 9112

        Noi valmiiksi asennetut Ubuntu-koneet vasta maksaa, mikä ihme siinä ilmaisen käyttiksen asennuksessa tekee tota hintaa?


    • ubuntu 10.04 lts vak

      Taidan pysyä linuxissa!

    • M$ facebook romahdus

      Amerikassa win7myynti on suorastaan romahtanut ja win8 inhotaan jo ennakkoon. Siinä se facebook pakkoliitetty ja facebook on romahtanut myös!

    • M$ win7 floppi

      tekeeekö?

    • M$ propagandaa

      Onpas hiljaa M$ myyjät?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10885
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8157
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3626
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3548
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3504
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3147
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2499
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2001
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1776
    Aihe