Ahvenanmaalainen PAF pelisivusto vie rahasi. JOkerPOker ym. ks pelit kusettaa mennen tullen... pelaat pienellä panoksella, tuplaat ruhtinaalliset 1-3 voittosi, onnistut eka kerralla, ja johan seuraavaksi tauluun lävähtää kalle tai ässä, ei mitään mahkuja onnistua!! Jos olet pitkällä tuplauksessa, tulee jakajan jäteen 5, hihkut onnesta, nyt ei mikään voi mennä pieleen, voitto on minun,mutta kortit josta sinun tulee valita isompi, sisältää kaksi kakkosta, kolmosen ja nelosen, jippii, metsään meni sekin luultu voitto. Jollekin tuo "pienikin" tuplaus voi olla suuri voitto, kun kaikki eivät pelaa satasilla!! Aivan paskan maku jää suuhun noista peleistä, hyvin on systeemit "buutattu"!
PAF vie rahasi
5
332
Vastaukset
- Ääliö paska
Mitä vittua pelaat jos et tie ni nois peleis talo vie aina voiton! Saatanan typerys
- Jolly jumper
Tiedän juu, mutta joskus tulee kokeiltua jos onni ns.potkasis!? Mutta sulla se vasta on otsaa nimitellä kauniisti ihmisiä, lietkö itse nimimerkkisi veroinen??
Olet nyt eksynyt väärälle palstalle, mutta kuitenkin...
Hedelmäpelit ja vastaavat ovat pitkällä juoksulla aina tappiollisia pelaajalle. Ei vaan voi voittaa. Taitaa palautusprosentti olla jossain 80 paikkeilla - siis per kierros. Mitä useammin eurosi tuosta kierrätät, sitä varmemmin häviät kaiken.
En ole edes nähnyt missään väitettävän, että nuo oikeasti arpoisivat kortteja - joskaan mitään syytä siihen, että ne sen tekisivät, ei ole.- Jolly jumper
MIksi väärällä palstalla, keskustelua aiheesta, eikös se ole hyvä asia, että väännetään asiasta, tietysti tuolla ns.automaattipokerilla ei ole mitään tekemistä varsinaisen nettipokerin kanssa, jos sitä meinaat palsta valinnallani... Mitä mieltä olet nettipokerin pelaajista, ja palautus prosenteista siellä, sillä kait moni elää nykypäivänä?!
Jolly jumper kirjoitti:
MIksi väärällä palstalla, keskustelua aiheesta, eikös se ole hyvä asia, että väännetään asiasta, tietysti tuolla ns.automaattipokerilla ei ole mitään tekemistä varsinaisen nettipokerin kanssa, jos sitä meinaat palsta valinnallani... Mitä mieltä olet nettipokerin pelaajista, ja palautus prosenteista siellä, sillä kait moni elää nykypäivänä?!
> tietysti tuolla ns.automaattipokerilla ei ole mitään tekemistä
> varsinaisen nettipokerin kanssa,
Sillä ei ole juuri mitään tekemistä edes pokerin kanssa. :)
> Mitä mieltä olet nettipokerin pelaajista, ja palautus prosenteista siellä,
Palautusprosentti lienee jossain 95-98 välillä (100 - rake rakeback bonukset ...)
Erona tietysti se, että et pelaa taloa vastaan, vaan muita pelaajia. Ja taitokin merkkaa jotakin. Suurin osa tietysti häviää, jotta jotkut voittavat.
> sillä kait moni elää nykypäivänä?!
Kai sillä voi elää. Pitää vaan olla aika iso alkukassa... Saan tulot varmemmin ja helpommin tekemällä töitä, joten itse en edes yritä. Ihan ajankuluksi pelailen... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-2000011881704156Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa
Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.1133591Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös2513049Taisi kolahtaa....
Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä71749Suomi edelleen maailman onnellisin maa
Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.1641386- 761295
Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä
Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.321180Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen
Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.651009- 69881
- 90863