keittiön kaappien uusi ilme

Onko kenelläkään kokemusta keittiön kaappien ovien maalauksesta.
Mitä pitäisi tehdä ennen käsittelyä.
Ovet ovat mäntyä ja männyn väriset. Haluaisin niistä vaaleat.
Olisiko joku kuultomaali vai ihan maali parasta siihen.
1106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ovet on todennäköisesti alunperin lakattu. Lakkapinta pitää hioa karheaksi/himmeäksi, jotta maali tarttuu ja pysyy ovissa. Ovet ovat varmaankin myös kellastuneet, joten kuultomaalatut ovet eivät näytä kovin hyvältä. Suosittelen siis maalaamista peittävällä maalilla hiotun pinnan päälle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mäntyovet kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta keittiön kaappien ovien maalauksesta.
Mitä pitäisi tehdä ennen käsittelyä.
Ovet ovat mäntyä ja männyn väriset. Haluaisin niistä vaaleat.
Olisiko joku kuultomaali vai ihan maali parasta siihen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu