blondi äiti

pelottavaa katsella

pitäiskö sinun sitä ahteria nostaa joskus sieltä olohuoneen sohvasta, kun hekottelulta jouvat, ja katsoa missä se pikkutyttö, punanen pusero ja musta kypärä pääs ( tänään) taas ajelee pyörällä, eipä ole se autojen parkkipaikka se maailman paras paikka siihen hommaan ; ( ikävä , ettei oman pensakan touhut tuon enempää kiinnosta, no, saahan se yksin koiriakin käyttää lenkillä, ja joskus karkaavat pyörätiellä ; ) ei kait se viel 5-6 vuotias ihan hallitse kaikkee, mutta, kun jos äitee ei millään jaksa liikkua, kait se lapsi yrittää sit !

5

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei naapurisi

      Ei oo totta. Rituko se siellä. Nyt on vasta torstai.

    • knrgklngknfdgn

      Missä päin kaupunkia?

    • oidso

      Eiköhän se Ritu ole ihan sama, leikkiikö se lapsi parkkipaikalla vai pihassa, kun sinä kaahaat pihaakin ympäri kauheeta vauhtia. Etkös sinä viime kesänä ajanut sen skootterinkin päälle?

      • Etkö tiennyt

        On hyvä että aloittaja huolehtii, mutta oletko huomannut, että sinulla on huolenaihetta lähempänäkin. Tiedätkö että lapsesi ovat huolissaan alkoholinkäytöstäsi.


    • 6+20

      No voi helevetti kaikille sitä lapsia siunaantuukin. Ja sitten ilikiävät nauraa vielä sillä että mistä sinä tiedät lastenkasvatuksesta mitään kun ei omia ole.
      No tiedän ainakin sen että taidatte olla tolloja kaikki tämän aiheen parissa keskustelleet sillä siltä se vähän vaikuttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      106
      7492
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      104
      5274
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3471
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2544
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      353
      1515
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      57
      1330
    Aihe