moi oon tyttö joka on 12v. olwn koulu kiusattu...en osaa sen tarkemmin selittää miksi, koska en tiedä. eräänä päivänäkin mun bestis mustas mun maineen netis, kirjottamal kaikkee et j**** on lesbo ja se on ahdistellu yht tyttöö...vaik en oo lesbo enkä ees ahdistellu ketää. ja jos joku tulee mulle puhuu, aina joku toine on kysymäs: miks puhut tolle dorkalle. en tiiä mitä teen, vanhemmille oon kyl jo puhunu...tuntuu vaa silt ettei mul koskaa tuu olee kavereit :(
koulukiusattu 12v
lonley............
9207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
saattaa tietty kaikki tää johtuu et oon TOOOSI ujo....emt.........
Pää pystyyn vaan! Älä välitä noista ihmisistä! Sinussa ei ole mitään vikaa, kiusaaminen kertoo vain kiusaajien ongelmista.
Jos kiusaaminen pahenee, kerro siitä opettajalle/koulukuraattorille.
Toivottavasti kiusaamine ei oo nii pahaa että kannatais vaihtaa kouluu. Mun luokkalaiset o ainaki vaihtanu kouluu sen takia. Ethän sä ole tehnyt ikinä mitään väärää mistä kiusaaminen o voinu alkaa? Lespon maine tukahdutetaan alkamal seurustelee jonku pojan kaa vaikka on vähä vaikeeta jos kukaa ei tykkää susta.
HAAHAAAA
Jotkut tarttee oman itsetunnon pönkittämiseksi uhrin jota kiusata. Ne kiusaajat on heikkoja ja haluaa jotenki paremman mielen muka sillä itelleen, että kiusaa jotain toista.
Ei sun tarvi niistä lesbo-jutuista välittää, koska ne on vaan keksitty siksi, että sulle tulis paha mieli, ei niitä usko kukaan.
Kauheaa jos bestikseenkään ei voi luottaa, se on surkeaa. mutta ei se sitten ollu bestis alunperinkään. Pää pystyyn, äläkä anna niiden nujertaa sua. Monet elämät on menneet pialle kiusaamisen takia, eikä oo kiva että sun elämä ois yksi niistä. Ei sun tarvi todistaa mitäänb tai ettiä poikakaveria tai muuta. Kerro kiusaamisesta jollekin joka vois auttaa.
): mua hakattiin 2 vuotta putkeen jos sua ei ees hakata ei oo niin kamalaa
on henkinenki kiusaaminen kamalaa!1!! saatana perkele kulli muttu
Olin noin vuoden sinua vanhempi kun minua alettiin kutsua lesboksi ylä-asteella. Minulla oli silloin jo poikaystävä ja olin ensimmäinen luokallani, kuka oli "seurustelusuhteessa". En vielä tänäkään päivänä ymmärrä mistä kyseisen käsitteen kehittivät. Pian myös pari tyttöpuolista kaveriani olivat lesboja koska liikkuivat kanssani. Heillä oli myös poikaystävät.
Olette kuitenkin, sinä ja kiusaajasi, hyvin nuoria vielä ja luulisin että kyseessä on pelkkä kateus jotain ominaisuuksiasi kohtaan ja he haluavat tällä tavoin mitätöidä ne ominaisuudet joita kadehtivat.
Kiusaajasi ovat henkisesti vielä hyvin matalalla tasolla ja keksivät kummallisia juttuja pääsi menoksi. Älä anna niiden masentaa sinua vaan keskity omiin hyviin puoliisi. Niitä sinulla ilmeisesti on, kun joku on sinua päättänyt kiusata.
Hanki cool poikaystävä