Hermoja koitellaan

Ainainen koirien haukkuminen vankilan lähellä saa rauhallisemmankin ihmisen hermot riekaleiksi.

lieneekö niistä valitettu aiemmin mihinkään ?
4168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuskin, koska kukaan ei ole niin urpo että valittaisi hevon kuusessa olevalta koirakentältä kantautuvasta haukunnasta.

Äänestä

Sano vartijalle että laittaa ikkunaa pienemmälle.

Äänestä
  • Haa,vai koirakentäksi sitä kutsutaan.Tieto an ihan eri asiaa.

    Äänestä

Räkytys rassaa muitakin,eikä muutu miksikään plussilla eikä miinuksilla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korvatulpat kirjoitti:

Ainainen koirien haukkuminen vankilan lähellä saa rauhallisemmankin ihmisen hermot riekaleiksi.

lieneekö niistä valitettu aiemmin mihinkään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu