eikö Nesteen Salmelat osaa ääkkösia ,kun sama kirotus virhe vuodesta toiseen.Menkää kansalaisopistoon luki kurssille ääkkösiä opiskelemaan Munaatte koko pitäjän maineen.
asikkaat
10
522
Vastaukset
- Hyvä ihme
Tämä olikin oikea kieliopin taidenäyte.
- sivistyssanat
Sarkasmia. Eikö kuhmolainen ymmärrä.
- Kohta entinen asikas
Toinen hauska lapuu on lehtihyllyssä missä lukee "luettu lehti on ostopäätös". Pitäsköhän joka lehestä käydä lukemassa puolet niin eihän se ole kokonaan luettu? Ilmastakin siellä pitäisi maksaa 2e nykyään, kalliiksi on mennyt ilmakassinkin huolto..
- Petteri'puna
Mene mielenterveystoimistoon...
- EX asika
Petteri'puna kirjoitti:
Mene mielenterveystoimistoon...
Ettei vaan salamela ite kirjootellut. Otahan välilllä pari vaaleenpunastakin pilleriä niin maailma hymyilee taas..
- Nyt entinen asiakas
Sieltähän mie tulinkin ja lääkityskin on taas kohillaan. Ei vaineskaan, kyllä toi Neste on melkoinen paikka noiden käskylappusten ja työntekijöiden kohtelun suhteen. Vituttas kyllä olla töissä siellä.
- haistap....
Meillekin tuli huutamaan, että tämä parkkipaikka on tänään varattu vain asiakkaille. No, olipa kiva siihen sanoa, että jatkossa sitten ostamme autojemme renkaat muualta, koska emme ole asikkaitasi kerta....
- Äjatko pois?
Tietysti parkkipaikka on asiakkaille,toisten piha on heidän omansa ja sitä pitää kunnioittaa.Annatko sinä olla pihallasi jonkun auton, joka tuo sen sinne kysymättä lupaa?
- etkö ite...
eikö Rouva salmela ilenny itse kantaa asiakkaiden kieltokylttiä pois kun kannatti sen lapsilla siihen jäätelökioskin nurkalle?
Lapsityövoimaa! Häpeäisit! On siinä pikkutytöille esimerkki asiakkaiden "houkuttelusta"!!
- Turha kätistä
Hirveästi oli autoja marketin parkkipaikalla, ei mainannut siihen saada paikkaa. Ihmettelin ostoksilla, missä ne kaikki ihmiset sitten on?Sehän valkeni sitten, ne on menneet sinne rompetorille ja jättäneet autonsa marketin pihalle.Näytti huoltoasemallakin täyttä olevan, mutten tiedä siellä sisällä oliko?Asiakkaat kätisee kyllä, kun ei ole parkkitilaa ostoksille tulijoille...Kenen korvat kestää, joskus ei kestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26917423Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245602- 1182622
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172122Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361786Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111028- 59966
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32924Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45920