Hei!
Ottaisin kokemuksia vastaan porilaisilta äideiltä jolla lapset päiväkodissa! Tiedän toki hyvin ettei päiväkotia saa valita vaan joutuu tyytymään siihen mitä tarjotaan, mutta aion nyt kuitenkin toivoa, lapseni menee puolen vuoden päästä hoitoon ja neuvolasta kehotettiin tekemään nyt jo hakemus.
Eli onko kellään kokemusta sporttivekaroista? Sinne tahtoisin lapseni nettisivujen perusteella, mutta luulenpa jonon olevan toooosi pitkä..
Eli varmaan kunnalliset sitten ainoa vaihtoehto, meitä lähinnä on tuo maantienkadulla (kaupungin sairaalan) vieressä oleva päiväkoti, mitä mieltä siitä?
Samaten kiinnostaisi tuo yksityinen pelastusarmeijan päiväkoti, jonne kanssa varmana jonoa riittää.. Onko kokemuksia siitä?
Kiitokset kaikille kokemuksia jakaneille! :)
porin päiväkodit
..
1
219
Vastaukset
- tulpp.a
sarjassamme turhia kysymyksiä...kokemus on aina henkilökohtainen, toinen tykkää,toinen ei...jollekin ei ole mitään väliä kunhan pääsee töihin ja lapsi hoituu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi254799- 883734
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313483165- 542677
- 2072655
- 522625
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne322420- 1532350
- 311955
Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa
Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok1091565