OPTEAM

Vuokra firma se on, en koskaan ole ollut vuokrafirmassa töissä?
7578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Moi MINKÄLAINEN. Ehkä joskus pääset vuokrafimaan töihin.

Äänestä
  • taas niitä törppöjä

    Äänestä

ole kokemuksia edellämainitusta tai mahdollisesti muista vuokrafirmoista Kajaanissa ????
Itselläni ei ole ja mitä töitä olen tehnyt ne on määräaikaisia....viimeisin Transtechiltä ja sielläkin meno on kuin pätkittäistä......kukaan ei tiedä sielläkään mistään mitään, venäläisiä vaunuja tekevät tälläkin hetkellä tappiolla.

Äänestä

Itse olen ollut Opteamilla töissä. Sain Opteamin vuokratyönpaikan avulla vakituisen työpaikan ja muutama kaverinikin on heidän kauttaan tällä hetkellä töissä. Homma toimi hyvin ja palvelu oli asiallista. Itselläkin oli ennakkoasenteita vuokrafirmoja kohtaan, mutta aika iso osa hommista pyörii vuokrafirmojen kautta. Itse suosittelen, että käyt juttusilla ja kyselet lisää. Ainakin minut ne yllätti positiivisesti ja sain sitä kautta työpaikan.

Äänestä

Täytyy tässä käydä, kunhan ensin kuulostelen, laitoin työhakemuksia 2-3 paikkaan.
Olen ollut niin monella alalla, perustutkintojakin kaksi, toista ammattia en ole päässyt edes kokeilemaan, koska pelkkä koulu ei tuo sitä työkokemusta.
Transtech on niin epävarma paikka, taisivat haukata liian ison palan, urakat on laskettu uusiksi (tosin palkkaan olin tyytyväinen).
Määräaikaisilla siellä paikataan kiireitä, ammattitaitoisemmat ihmiset jätetään rannalle, vuosikausia siellä olleet(ei voi yleistää kaikkiin) pitävät siitä huolen, että viihtyvyys on välillä nollassa.
Olen tehdastöissä ollut niin kauan, aikaisemmin etelä-suomessa 14 vuotta, että voisin harkita välillä muutakin......mut ei ole löytynyt

Äänestä

Olen tehnyt koko ikäni töitä, sitä löytyy tekevälle.Paikka mikä hyvänsä ,olen onnekas!

Äänestä
  • Töitä tehnyt ikäni, välillä olen vain työttömänä......työt ei varmaan lopu, menisihän töihin, jos joku ottaisi töihin.
    Anomuksia on tullut laitettua, mutta aika vaikeaa on päästä, tietysti, kun niitä laittais tuhansia, varmaan pääsisi jonnekkin, työkokemustahan ei saa, jos ei tee sitä työtä, mutta sen työkokemuksen saaminen on välillä kiven alla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MINKÄLAINEN......... kirjoitti:

Vuokra firma se on, en koskaan ole ollut vuokrafirmassa töissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu