Mistä olette löytäneet nättejä vuodevaatteita vauvan sänkyyn? Haluaisin ostaa ne ihan kaupasta että voin kokeilla materiaalia ym. ennen ostopäätöstä. Muillekkin lastentarvikkeille olisi tarvetta.. mm. sänky ja hoitoalusta ym.
Missä pääkaupunkiseudulla olisi hyvä valikoima vauvan tarvikkeita? Olen löytänyt vain Vantaan Petikon ja Variston kaupat ja siellä valikoimat oli tosi pienet. Vaatteita ja vaunuja saa monesta kaupasta mutta muita tarvikkeita tosi huonosti. Odotan ekaa lasta ja olin tosi yllättynyt että en löydä yhtäkään kunnon tavarataloa vauvajutuille. Luulisi olevan kysyntää.. Haluaisin valita kaiken huolella niin käy sitten seuraavillekkin lapsille.
Mistä vuodevaatteet vauvansänkyyn?
2
347
Vastaukset
- dfh43
En tiedä pääkaupunkiseudusta, mutta miten olisi lastentarvikeliikkeet, niitä siellä kuvittelisi olevan pilvin pimein.
Meillä täällä pohjoisessa valikoima on suppeampi. Ikealta löysin kohtuuhintaisia ja nättejä vuodevaatteita. Sänkyjä löytyy lastentarvikeliikkeistä ja isommista kaupoista, erikoisempia esim. netistä. hoitoalustoja jne.... no ihan normikaupastakin. Riippuu kuin tyylikästä ja hienoa oikein haluaa. Lastentarvikeliikkeissä yleensä on himpun verran kalliimpaa. - .....
Ikea, Anttila ja Kodin ykkönen on hyviä paikkoja. Ja esim Jysk, mitä vuodevaatteisiin tulee. Kannattaa tarkastaa kotona peiton ja tyynyn koko, koska markkinoilla on paria eri kokoa vauvojen vuodevaatteisiin.
Lakanat olen itse ostanut Kodinykkösestä ja Anttilasta. Hoitoalustan Lastentarvikkeesta. Sänky taas Ikeasta. Stockalta löytyy kans jotain.
Pikku-hurmuri on kans hyvä paikka (keravalla).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3335697- 765179
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484246- 523901
- 433554
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1503309Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv923115Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky232610- 432239
- 492168