Samsung Omnia Win 7

Loistava tuo Win-pohja! Hyllytin Galaxy S II, mutta pakkohan se valitettavasti on ottaa käyttöön, kun Market sovelluksineen tulee Suomeen vasta syssymmällä.
Kertokaahan kokemuksianne? Useimmat varmaan laittaneet UK-softan?
455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mjaa. Kattos poikaa, ensin puolusteltiin henkeen ja vereen iPhonea, sittemmin hankittiin Android, nyt sitten Winphone 7. Eiks se iPhone ollutkaan mitään?? ;)

Äänestä
  • Kaikissa mainitsemissasi pohjissa on omat hyvät puolensa, eli yhtä hyvin voisin käyttää iPhonea.
    Kokeilen kaiken kiinnostavan uuden mitä tulee.
    Eihän tuolla 7:lla voi katsoa edes omia valokuvia, ellei mene Lontooseen ;*)

    Äänestä

  • Newfaith kirjoitti:

    Kaikissa mainitsemissasi pohjissa on omat hyvät puolensa, eli yhtä hyvin voisin käyttää iPhonea.
    Kokeilen kaiken kiinnostavan uuden mitä tulee.
    Eihän tuolla 7:lla voi katsoa edes omia valokuvia, ellei mene Lontooseen ;*)

    Itse käyttelin hetken aikaa windowsphonen kutosversiota, en pitänyt ja puhelin lähti kiertoon jo muutaman viikon käytön jälkeen. Sitten olikin vuorossa iPhonet (3G, 3GS ja nelosversio) ja nelonen on vieläkin talossa tosin varapuhelimena. Androideja ollut muutama ja tällä hetkellä SGS 2, kiva laite. Alkuun ihmettelin SGS 2:n virrankulutusta, pienen räpeltämisen ja turhien ohjelmien poiston jälkeen akku kestää siinä missä muillakin vastaavilla luureilla. Miksi itse siitä aluksi luovuit?

    Äänestä

Samsung S2. Asensin Juice defenderin ja otin aktiiviset pois luukuunottamatta postia. Akku kestää nyt hieman pidempään, mutta käyttäjästä riippuen.
Tässä Win 7:ssa on parhaita akkuja, kestää jopa arkipäivät kun ei ole ainuttakaan sovellusta. En kirjaudu UK-systeemiin,vaan odotan Suomea.
Mutta hyvänä sivussa menee duo-kortilla siis S2.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Newfaith kirjoitti:

Loistava tuo Win-pohja! Hyllytin Galaxy S II, mutta pakkohan se valitettavasti on ottaa käyttöön, kun Market sovelluksineen tulee Suomeen vasta syssymmällä.
Kertokaahan kokemuksianne? Useimmat varmaan laittaneet UK-softan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu