kohtuullista

Viiden vuoden vastuu on vielä entisellä omistajalla. Talo on vanha mutta nyt remonttiin menevä osa oli uudistettu. Kustannus-arvio sille n.11 tuhatta. Ex- omistaja ei ilmeisesti ole 100% korvausvelvollinen, vai onko? Vika johtuu remontin yhteydessä tehdystä virheestä alle 5 vuotta sitten.
586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Honasikko että rahat ei riitäkkään ja pitäs löytää lisää jostain. Sehän se on helpoin tapa että talon entinen omistaja pistetään maksumieheksi.

Äänestä

rakentajalla aina vastuu jos kylpyhuoneessa alkaa wc pönttö vuotaa tai pesuallas painehana pieni. letkut vuotaa ja kaikki silikoonit mä'r kinä.

Äänestä
  • meille laitettiin uusi wx pönttö ja huomas että alhaalla on vettä onko vesi tullut vessanpöntöstä toimiiko se että menee alas putkeen paineella. pikkuhana oli vuotava se pitäis vaihtaa tai nostaa korkeutta kun kauheet paineet siinä hanassa.

    Äänestä

  • entinen wc pönttö oli ihan laho sen kun kopautti alas lattialle se hajos tuhankiski palasiksi.
    siinä ei toiminu kun iso hana ja pikku hana oli rikki.
    piti painaa että meni alas.

    Äänestä

  • henrik721 kirjoitti:

    entinen wc pönttö oli ihan laho sen kun kopautti alas lattialle se hajos tuhankiski palasiksi.
    siinä ei toiminu kun iso hana ja pikku hana oli rikki.
    piti painaa että meni alas.

    sulku oli täysin auki niin säädin sulku pienemmälle nyt ei ainakaan vuoda reiästä tihku.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka maksaa ja mitä kirjoitti:

Viiden vuoden vastuu on vielä entisellä omistajalla. Talo on vanha mutta nyt remonttiin menevä osa oli uudistettu. Kustannus-arvio sille n.11 tuhatta. Ex- omistaja ei ilmeisesti ole 100% korvausvelvollinen, vai onko? Vika johtuu remontin yhteydessä tehdystä virheestä alle 5 vuotta sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu