Rasvanippa tukossa

Pulmaa kerrakseen

Sanokaapa ammattimiehet miten saan helpoiten koneen rasvanipan toimimaan, kun on tukossa ja keinot alkaa loppua. Nippa uusittu, lämmittää ei oikein voi, purkaminen on melkonen työmaa. Avusta kiitollinen.

8

7431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rasvap...e

      mitäpä jos koittaisit porata?

    • 20392049238402394820

      Ota nippa pois ja kokeile avata rööri pienellä poranterällä, jos nippa on suoraan silmän kyljessä.

      • rasvari 1

        Pitääpä vielä kokeilla, olen jo sitäkin kokeillut mutta viellä molempiin reunoihin.


    • Vaiha tappi

      Taitaa olla tapin rasvaurat tyssääntyny umpeen.

    • sinnikässsissi

      Toivoton homma, mutta ruuvaa nippa irti, putsaa reikä niinhyvin kun voit, ruiskuta reikään rost offia, nippa kiinni, uusi homma seuraavana päivänä, nippa taas kiinni ja sit koitat prässillä lykätä painetta sinne tappiin. Sama homma kannattaa uusia, jos ei heti ala aukeemaan. Jos tää ei toimi, niin sitten tapitushommiin.

      • Anonyymi

        Laita uus nippa! Jesus!


    • Laita

      naftaa prässiin ja painetta nipalle, vielä jos saat niveltä liikkumaan auttaa asiaa.

    • Anonyymi

      Tänään näin amerikkalaisia videoita Youtubesta, jossa tietty työkalu.
      grease zerk rejuvenator
      Esim. IKH myy nimellä rasvalinjan avaustyökalu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      137
      14368
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      32
      5981
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      155
      5561
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      309
      4389
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      42
      4163
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3692
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      16
      3642
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      26
      3584
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      64
      2672
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      95
      1482
    Aihe