Seksi "avuttoman" tai "peloissaan" olevan kanssa

Aina RAISKAUS!

1.6.2011 tuleen rikoslain muutoksen mukaan sukupuoliyhteys puolustuskyvyttömän henkilön kanssa on AINA raiskaus!

Kuka sitten on puolustuskyvytön?

Henkilö on puolustuskyvytön, jos hän tiedottomuuden, sairauden, vammaisuuden, pelkotilan tai muun avuttoman tilan takia on kykenemätön puolustamaan itseään tai muodostamaan tai ilmaisemaan tahtoaan.

Siis jos harrastat seksiä tai edes yrität harrastaa seksiä avuttoman tai pelkotilassa olevan kanssa, niin syyllistyt raiskaukseen.

Mistä sitten tiedät koska joku on pelkotilassa tai avuton?

Et mistään, se tämän lain hienous onkin. Jälkeenpäin siis ihan kuka tahansa kenen kanssa olet harrastanut seksiä (oli se sitten kännissä tai ei) voi VÄITTÄÄ olleensa pelkotilassa tai avuton. Tuomio raiskauksesta tulee 100% varmasti.

Eli sinut tuomitaan raiskariksi kun toinen väittää olleensa pelkotilassa ja kykenemätön ilmaisemaan tahtoaan eli nyt ei tarvitse edes sanoa EI ja seksi on raiskaus.

Kivasti saa kostettua ja rahastettua tälläkin lailla.

Kuinkahan paljon "raiskaukset" lisääntyy?

6

504

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NAUHOITTAKAA KAIKKI

      Kyse ei ole edes sammuneesta vaan "avuttomasta" naisesta joka ei muka saa suutaan auki eikä pysty sanomaan haluaako seksiä vai ei.

      Nykyään täytyy ottaa naisen suostumus kirjallisena sekä videolle, jolla voi varmistaa ennen seksiä ettei myöhemmin tule ongelmia ja perättömiä raiskaussyytteitä. Kirjahyllyyn seksimappi, jossa on kyseiseen toimintaan liittyvät asiakirjat nätisti mapitettuna seuraavat parikymmentä vuotta, koska ne täytyy säilyttää vähintään niin kauan että syyteoikeus on rauennut.

      Tosin tuskin sekään auttaa, jos nainen väittää että hänet painostettiin allekirjoittamaan sopimus, jonka jälkeen hänet raiskattiin.

      Eli varminta on olla ikinä olematta yhtään missään tekemisissä yhdenkään naisen kanssa tai jos on, niin nauhoittaa koko tilanne alusta loppuun saakka.

      Videotallenteetkin pitäisi laittaa suoraan livenä nettiin striimattuna, jotta saadaan tapahtumalle todistajia jotka voi todeta ettei mitään raiskausta ole tapahtunut.

    • Eiköhän tällä lainmuutoksella ole tarkoitus parantaa naisten oikeusturvaa ja saada enemmän tuomioita niille, jotka tekevät väkivaltaa naisille. Täysin eri asia on sellaiset naiset, jotka hakevat huomiota väärillä väitteillään.

      Suomen lainsäädäntö on tähän mennessä hyysännyt raiskaajia ja nyt kun asialle yritetään tehdä jotain, niin johan siitä älähdetään. Miehet, menkää itseenne ja nähkää asia sellaisena, kun se on.
      _Raiskaus ei ole seksiä, se on väkivaltaa._
      Enkä todellakaan usko, että tämän lakimuutoksen myötä väärät ilmiannot lisääntyisivät. Todistustaakka on kuitenkin uhrilla edelleen.

      Miksi ihmeessä aloittaja näkee tämän negatiivisena asiana, että raiskauksen kokeneet saavat jatkossa paremmin mahdollisuuden saada raiskaajansa oikeuden eteen? Hyvin harva nainen kuitenkaan lähtee tällaiseen oikeusprosessiin (edes rahan- ja kostonhimoisena), varsinkaan jos rikosta ei ole oikeasti edes tapahtunut.

    • ei paljon

      Joo neitsyisiin ei pidä miehen koskea kun ne on aina peloissaan.
      Hätätapauksessa pitää pyytää kahden todistaja allekirjoittama kirjallinen todistus, että ei ole peloissaan.

    • -

      Mitä sanotte, voiko joku nainen olla niin kostonhaluinen, että oikeudenkin edessä valehtelisi?

      • Näin on

        Kuule kyllä niitä on ja jääneet siitä oikeudessa valehtelusta sitten kiinnikin.


    • psyk. esh.

      Pysykää erossa mielenterveysongelmaisista naisista (ja toki miehistäkin) niin ei ole mitään hätää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      62
      1666
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      93
      1038
    3. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      49
      848
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      45
      804
    5. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      780
    6. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      281
      766
    7. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      255
      694
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      54
      665
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      84
      613
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      113
      577
    Aihe