miksiköhän ko. liike myy paljon edullisemmin kyseistä luuria alle 200e kunmuilla yli 250e onkohan pitkä toimitusaika?
nokia c6-01 elisashopitista -kauanko toimitusaika?
kannattaako ostaa???
11102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei vaikuta lainkaan hassummalta. Olen koittanut selvittää C5-03:n / C6-00:n ja C6-01:n mainetta teknisen toimivuuden ja luotettavuuden kannalta. Muutoinha nuo mallit eivät ole lainkaan hassumpia ja tuossa 01:ssä on viimeisin Symbian.
Jostakin syystä "Etsi lähin Shopit" toiminto ei toimi, jää vain junnaamaan paikalleen. Olisin katsonut Helsingin myymälät ja laitteen myyntiehdot, josko lähettävät ulkomaille. Tietysti siihen pitäisi saada siinä tapauksessa jostakin paikallinen murre, kun kielet ovat aluekohtaisia.
- http://www.elisashopit.fi/tuote/732
.
http://www.elisa.fi/shopit/
Juri tuo haku jää junnaamaan paikalleen, ei etene. Firefox ja JavaScript hyväksytty.
Onko Firefoxsin uusin 2.0 versio käytössä? Entä onko flashit päivitetty?
Tunnustan, ettei tällä kertaa päivitykset ole tikissä. Syy siihen liian pitkä tarina kerrottavaksi Foxin osalta. Flashit pelaa muilla sivuilla. Eikös Foxilla ole menossa 5.0 betana vai jo ei betana?
>>
Mutta totakin tärkeämpää olisi saada selkeys noiden C5-03:n / C6-00:n ja C6-01:n toimintavarmuuteen ja tekniseen luotettavuuteen. Kutosista on ollut hieman ristiriitaisia kommentteja. Osa tytyväisiä ja osalla murheita.
C6:ssa ruutuongelmat, se ettei oikein pelaa, johtunee erään foorumin mukaan kuulema yleensä akusta. Nuo näytöt vaativat suht' iskussa olevan akun toimiakseen kunnolla, kun vaativat hyvän lähtötason, virran suhteen. Muutoin ei edes starttaa. Samahan se kait kaikkien nykyisten ruutujen kanssa (?).
C6-01:ssä lienee se laadukkaampi ruutu, joka näkyy hyvin auringossakin liikoja heijastelematta.
Pitäisi tehdä valinta mahdollisimman nopeasti, supernopeasti, kun loma iski jo nyt ja pitäisi reissuun ottaa mukaan uusi laite.
Pahoitteluni edellisessä viestissä tuli aika suuri virhe... Kyseessä on siis Firefox 5.0 versio eikä ikivanha 2.0.... Nokia C6-01 olisi uusi Symbian 3, jota Nokia vielä päivittää paremmaksi.
Jep, tuo uudempi Symppari on plussaa. Kuitenkin on edlleen epäselvää noiden mainittujen laitteiden tekninen ja toiminnallinen luotettavuus, joka on kaiken A ja O. Jos bugailee liiaksi, niin silloin ei paremmat speksit auta jos hieman vaatimatomampi verrokkilaite pelittää luotettavammin.
Mulla tulee helsingin 3 myymälää
c6-01 8mp kamera tohon hintaan,kapasitiivinen näyttö,onkohan tossa muistia miten paljo ja tuleeko muistikortti paketissa,pitäs saada parempi kamera hankittua,olen kaupassa
Yes, nuo asiat ovat hyviä plussia. Mutta kuten tuossa jo olen maininnut, niin koitan kartoittaa noiden mainittujen mallien toiminnallista ja teknistä luotettavuutta, mahdollisia eroja keskenään edellämainitussa, joka tärkeä pointti valinnassa.
Nokia 1 GHZ S40
http://www.puhelinvertailu.com/uutiset.cfm/2011/07/18/kuvia_nokian_1_ghz_n_s40-puhelimesta_vuoti_nettiin