Kertoisitko mulle ja päästäisit mut tästä epätietoisuudestani, että miksi sun käytöksesi mua kohtaan muuttui niin yhtäkkiä? Onhan mulla omat arvailuni, mutta haluaisin kuulla sulta sun version, totuuden. Oon edelleen yhtä kysymysmerkkiä ja hämmentynyt. Ja loukattukin kai vähän, myönnän.
Miksi...
2+17
4159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos minulta kysyisit, niin vastaan etten tiedä mitä sun kanssa tekisin. Olet mulle tärkeä ja välitän susta, mutta sua on aika vaikea lähestyä. Ei tässä nyt mitään maailmanloppua ole vielä tullut ja mulla on aikaa odottaa. Ota ihan iisisti.
Vai vielä loukkaantunutkin!? Kenen se tässä pitäis loukkaantunu olla? Minun, en kyllä jaksa olla enää edes sitä! Sain totaalisesti tarpeekseni susta, et osaa muuta kuin leikkiä ihmisillä, olitkin lapsellisempi mitä kuvittelin. En anna sun enää leikkiä mulla tai mun avulla. Jos ihmiselle ei riitä mikään niin hän on sairas. ;) tyydy nyt vaan siihen mitä sulla on ja elä sen kanssa.
Tuollainen viesti huh huh, kuin kuvittelisi että toiset on velvoitettuja tekemään hänen hiekkalaatikollaan juuri oikeanlaisia kakkuja, onneksi maailma on vähän isompi paikka, voi kukin valita missä ja kenen kanssa sen näkee ja kokee.
Ei rakastumisen taustoja voi avata näin tekstimuodossa. Se on kahden kauppaa. Ihastuin vain syvästi - se on oma tarinani. Kuinka sitten juuri, vaikka olemme tunteneet ikuisuuden? Siihenkin on selkeitä vastauksia, kun vain jaksaa avata sydäntään tarpeeksi syvälle.
Voi sinä ihminen...