Onko jollain samaa ongelmaa että Handan cv 7800 ilmoittaa ettei kiintolevyä löydy? Jos laittaa ajastuksen niin se rupee kyllä tallentamaan mutta mihin se tallentaa niin se on se ongelma???
HANDAN CV 7800
6
550
Vastaukset
- Konkat uusix...
Tyypillinen virtalähteen vika. Ei kannata jatkaa tallennuksia, sillä hajotat vain kovalevyn. Kolvi käteen ja powerin konkat uusiksi. Jos kyseessä on Welhon kauppaama boksi ja ikää parin vuoden verran, niin kysele sieltä takuukorjausta.. Googlen hakusana "elkokauppa" auttaa. Muista tarkistaa boksisi versio ennen kuin tilaat uudet konkat... Uusimalla ne saat boksillesi taas 2-3 vuotta elinaikaa lisää.
- handan cv 7800
Hei. Minulla myös sama boksi ja sama vika eli ilmoittaa että ei löydä kovalevyä.
Mutta en ymmärrä vastausta eli mitä tarkoittaa "kolvi käteen ja powerin konkat uusiksi"?
KIITOS - 17+3
handan cv 7800 kirjoitti:
Hei. Minulla myös sama boksi ja sama vika eli ilmoittaa että ei löydä kovalevyä.
Mutta en ymmärrä vastausta eli mitä tarkoittaa "kolvi käteen ja powerin konkat uusiksi"?
KIITOSTarkoittaa sitä,että vika on hyvin suurella todennäköisyydellä virtalähteen (powerin)
elkoissa (elektrolyyttikondensaattori) ja sinun kannattaa toimittaa laite jollekin,joka
pystyy nämä tutkimaan ja vaihtaamaan. - Vajaa satanen...?
17+3 kirjoitti:
Tarkoittaa sitä,että vika on hyvin suurella todennäköisyydellä virtalähteen (powerin)
elkoissa (elektrolyyttikondensaattori) ja sinun kannattaa toimittaa laite jollekin,joka
pystyy nämä tutkimaan ja vaihtaamaan.Huoltoliike laskuttaa n. 60-80 euroa virtalähteen korjauksesta . Joillakin liikkellä jo pelkkä korjausarvio saattaa maksaa 50 euroa, joten kannattaa sopia maksimihinta etukäteen. Alle satasen pitää Handanin korjauksen ehdottomasti jäädä.
- Handan vaan huoltoon
handan cv 7800 kirjoitti:
Hei. Minulla myös sama boksi ja sama vika eli ilmoittaa että ei löydä kovalevyä.
Mutta en ymmärrä vastausta eli mitä tarkoittaa "kolvi käteen ja powerin konkat uusiksi"?
KIITOShttp://www.youtube.com/watch?v=gzld2Clf2nw on video koko operaatiosta
http://www.stradinno.com/ löytyy harrastelijalle kondensaattorit ja ohjeitakin niiden valintaan. Pitää vain tarkistaa, mikä versio powerista onkaan kyseessä...
Googleen vaan hakusanat Handan virtalähde niin muitakin kohtalotovereita löytyy. Omalla kohdalla on asia tullut tutuksi, sillä one korjauttanut tai itse korjannut niitä jo 5 kpl.
- Remppaaja
Tuo voi auttaa:
http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?tits=handan 7800
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2443268
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?362962Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n342188Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari352095Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa741970Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo841756Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh381634Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?1221517Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr561424Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http451269