Niin, käytänkö meikkiä liikaa koulussa jos normaalisti minulla on tälläinen meikki ; Ja ikää on 13
- Meikkivoidetta kevyesti
- Ripsiväri
- Vaalea luomiväri / beige l.väri/ vaaleanpunainen l.väri / turkoosit rajaukset
- Joskus huulikiiltoa
Jos mielestäsi minulla on liikaa meikkiä / muuta sanottavaa, kerro millainen meikki minun pitäisi mielestäsi tehdä..? (:
Käytänkö meikkiä liikaa?
14
357
Vastaukset
- eraewrsa
Kuulostaa ihan sopivalta. Tosin jos iho on hyvä, voisi meikkivoiteenkin jättää pois / vaihtaa sävyttävään kosteusvoiteeseen.
- kyynel-helmi887
näyttää varmaan törkeen hyvältä pissiksellä turkoosit rajaukset :(
- Blablo
Vain huorat käyttävät meikkiä. Meikki ja korkokengät tekevät jokaisesta naisesta a) huoran ja b) tyhmän bimbon näköisen.
Oikea kunnon nainen kävelee ilman mitään fuckin meikkejä, kuten miehetkin, ja järkevissä matalapohjaisissa kengissä. Sellainen on paitsi luonnollista, myös seksikästä! Koska luonnollisuus on seksikästä, samoin kuin älykkyys. Bimbous ja horous on paha paha turn out.- Meikki
Kuuleppas Blablo huorat eivät vain käytä meikkiä,vaan muutkin tytöt ja naiset,mutta ei suinkaan huorat ja bimbot,Mielestäni meikki ja korkokengät tekevät jokaisesta naisesta kauniin ja seksikkään näköisen,oikea kunnon nainen kävelee meikein,siistein ehostuksin ja korkokengissä.Luonnollisuus ja älykkyys ei riipu meikeistä,saati korkokengistä.Mielestäni ne meikit ja korkokengät,sekä muut ovatkin aikuisten naisten(kuten minä)juttuja,eivätkä sovi tuollaisille pikku tytöille kuten sinä Blablo,saati muillekaan pikku tytöille,vaan aikuisille naisille.Sanoinko että todellakin meikki ja korkokengät näyttää naurettavalta pienellä tytöllä,mutta hyvältä aikuisella naisella.
- Critterssör
Mitä jos panostaisit omaan luonnolliseen kauneuteesi? Se voittaa kaikki maailman pakkelit sun muut aineet joilla nuoret naiset pilaavat ulkonäkönsä. 13-vuotiaan kuuluu näyttää vielä nuorelta tytöltä eikä miltään nukelta. Sen vielä ymmärrän, että jos ihossa on näkyviä jälkiä, jotka haluaa peittää, mutta kaikki muu on täysin turhaa. Itse arvostan paljon enemmän tyttöjä/naisia, jotka pystyvät kulkemaan ihmisten ilmoilla ilman meikkejä, ja vastaavasti ihmiset jotka eivät voi lähteä mihinkään ilman meikkejä ovat vain säälittäviä pinnallisia paviaaneja. :)
- Meikki
kuuleppas myöskin sinä Critterssör meikkaaminen ei olekaan mikään pikku tyttöjen juttu,mielestäni 13 vuotiaiden ei tarvitse meikata vielä ollenkaan.Mielestäni pinnallisia paviaaneja on sellaiset,jotka eivät osaa meikata oikein,liikaa meikkiä ja suttuisesti laitettuna.
- Meikki
Meikkaaja,13 vee sinun meikkisi on muuten ok,mutta voisit meikkivoiteen jättää pois jos ihosi on hyvä ja rajaukset jättää kokonaan pois,käyttää niitä sitten kun olet vanhempi.
- =D
Muuten ok , paitsi liian montaa luomiväriä , (jos kouluun on laittamassa) ja turkoosit rajaukset ovat aivan karmeat =))
- hb j
Niin no. Kauttaviivalla yleensä ilmaistaan vaihtoehtoisuutta, ei ja-sanaa. Aloittaja käyttänee siis joko vaaleaa luomiväriä, beigeä luomiväriä, vaaleanpunaista luomiväriä TAI turkooseja rajauksia. Että eipä se yksi ole kovin paljon, eikä edes liikaa.
- 14weeäeeääe
Mun mielest ei yhtään liikaa, tarpeeks. :)
- jk
joo ne turkoosit rajaukset pois, muuten ei vikaa.
- beikköä
Oikeestaan ei voi sanoo käyttääkö meikkiä tarpeeksi vai liikaa.. Se riippuu itsestä, tyylistä, mikä on :) Mut koulus, esimerkiksi ala-asteella joskus opettajat saattavat huomauttaa liiasta meikistä o: mun mielestä se on vähä väärin.. jokaine saa meikata miten tahtoo.. mut siis jos sitä ihan älyttömästi on nii ei :D
Mut oot 13, toi ei oo yhtää liikaa. Jos sulla on hyvä tasaisen värinen iho, nii ite jättäsin meikkivoiteen pois. (: - ei pissiksille
Kyllä 13 vuotiaalle riittää pelkkä meikkivoide (jos tarvetta) ja ripaus ripsiväriä ja ehkä huulikiiltoa. Suosittelen jättämään luomivärit ja rajaukset pois, näytät paljon luonnollisemmalta :)
Olen sitä mieltä, että hyvin meikattu on kun kukaan ei huomaa sinun meikanneesi:) - gyksudfhn
Oon kans 13v ja meikkini
- Peitevoidetta( vihreetä punotuksiin, lohenväristä tummiiin silmän alusiin ja sit ihan sitä tavallista keltasta)
- Meikkivoide
- Puuteria
- aurinkopuuteria
- sit valkosta silmän sisänurkkaan ja vesirajaan
- Mustat kissansilmä rajaukset
- Pinkit huulet
Sit mul on blondit( ihan aidot) hiukset jotka tupeeraan, aika ruskee iho ja siniset sillmät. Tanttakommentit welcome
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama325135Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä644111Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve783686Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732728Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1582544Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta602388Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?292211Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl792199- 1381715
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko401548